Кілька років тому лакування паркету вважалося дуже марудною справою. Лаки на синтетичній основі сохнуть довго й мають різкий запах. А для якісного покриття треба зробити це кілька разів. Щонайменше на тиждень родині доводилося з"їжджати з квартири.
37-річний киянин Костянтин Франчук має квартиру на Відрадному. Він лакував підлогу кілька років тому.
— Знайомі сказали, що циклювати не обов"язково, — каже Костянтин. — У мене була ручна шліфмашина. Я вирішив її замість циклювалки використати. Брудні місця на паркеті затер шліфувальним колом.
Паркет у квартирі Франчуків клали років 40 тому, коли зводили будинок. Між дощечками з"явилися щілини. Їх господар зашпаклював мастикою.
— Ця кімната прохідна, — розповідає Франчук, — а синтетичний лак так смердить! На тиждень довелося з дружиною переїхати до батьків.
Лак наносив у три шари. Перший шар висох за день. Друге і третє покриття були беручкими. Довелося чекати кілька днів, щоб не прилипало до ніг.
— Зараз використовують лаки на водній основі — "Бона", "Бланшон", — говорить Олександр Примак, 31 рік, зі столичної компанії "Дім паркету". — Вони сохнуть практично за кілька годин. І не смердять. Але лакувати треба п"ять разів. Тоді покриття не витиратиметься сім років.
Лак із гелем не витирається і не тріскається
Спочатку майстри радять обов"язково добре відшліфувати паркет. Тоді лак триматиметься довше. Рівний і не дуже старий можна підчистити ручною шліфувальною машиною. А на зачовганій підлозі верхній шар треба знімати машиною. Шви й нерівності майстри з "Дому паркету" рекомендують замазувати пастою шведської фірми "Бона".
— Після кожного шару лаку бажано нанести гель, — радить 37-річний Юрій Мажаров, майстер столичної фірми "Стройдизайн". — Речовина заповнить щілини і заглиблення в паркеті не гірше за шпаклівку. Лак із гелем не витирається і не тріскається.
Фірма "Бона" робить якісний лак на водній основі, вважають паркетники. На кімнату 17 кв. м, як у Франчуків, потрібно 5 л. Каністра лаку коштує приблизно 300 грн.
— Паркетний лак краще наносити валиком, — каже приватний майстер В"ячеслав Сєрган, 36 років. — У невеликій кімнаті можна працювати щіткою з натуральним ворсом.
Три роки тому на матеріали Костянтин Франчук витратив 400 грн. За цей час лак потьмянів, з"явилися потертості. Тому невдовзі чоловік планує покрити підлогу новим лаком.
На ніжки стільців і столів треба наклеїти шматочки повстяної тканини, щоб не здерти свіжий лак. Він довше триматиметься, якщо верхній шар покрити рідким масляним воском, запевняють майстри.
— Лакований паркет не можна мити, — каже Юрій Мажаров. — Від води лак може полущитися. Таку долівку протирають вологою ганчіркою, але без хімічних засобів.
Шліфувальну машину можна взяти напрокат
У київській крамниці "Сіа" на вул. Антоновича, 169 день прокату великої шліфмашини коштує 250 грн. Оренда маленької кутової шліфувалки — 160 грн. Інструмент орендують зазвичай на добу. Якщо людина звертається до магазину вперше, з неї беруть заставу — 2500 грн за велику машину і 1500 грн за малу, а також паспорт.
Коментарі