У будинку вінничанина 28-річного Олександра ТИМОЩУКА щурі прогризли каналізаційну трубу. Потрапили з центральної каналізації, до якої під'єднаний дім.
—?Якраз зараз до хат лізуть миші, це не дивина, — каже Тимощук. — А це заходжу до туалету, а біля унітазу — калюжі. На перший погляд усе ціле. А з боку стіни в гофрі була дірка. Заліз туди рукою, а вона сантиметрів 7 у діаметрі. Перелякався. Це ж за ніч з каналізації до хати скільки всього могло наповзти. Згадав ролик з інтернету, як щурі лізуть через унітази в хати.
Із кількох шарів харчової фольги чоловік склав латку, примотав її скотчем до діри, розставив навколо мишоловки і пішов на роботу.
—?Увечері прийшов: усе спокійно. Але на ніч на всяк випадок закрив туалет. Зранку заходжу — знову дірка, одна мишоловка вистрелена. На другий раз примотав до дірки металеву кришку для консервації. Міцно замотав стальним дротом. Щурі прогризли дірку поряд. Я взявся за ту трубу, а вона наполовину згризена. Купив нові гофру, каналізаційну трубу й отруту. Замінив горловину пластикової труби. Зсередини гофру обгорнув нержавіючою жестю, висотою 20 сантиметрів. Порожнину між нею й гофрою заповнив пластиліном. На ніч вкинув і в унітаз отрути. Ніби допомогло.
Сантехніки кажуть, що таким чином щурі з міської каналізації намагаються потрапити до будинків.
—?Щоб не прогризли каналізацію, біля унітазу треба ставити чавунні коліна, — каже сантехнік 30-річний Максим Лавренюк. — Їх нелегко зараз знайти і коштують понад 100 гривень. Або домовитися із жестянщиками, щоб виготовили необхідних розмірів коліно. Буває, на трубі ставлять клапани. Вони пластикові, тому теж не надійні.
Коментарі