Ексклюзиви
понеділок, 25 липня 2016 05:30

Гідроізоляцію роблять до зведення стін

— Залив фундамент і одразу зробив гідроізоляцію. Спочатку думав руберойдом, але коли порадився із будівельниками, замінив полімерцементним розчином. Найбільше здивувало, що на бітумній гідроізоляції будинок може з'їхати з фундаменту під час землетрусу. У нас тут активна зона, то прислухався, — розповідає 37-річний Андрій Вербовий із Івано-Франківська.

Наніс гідроізоляційний розчин щіткою у два шари.

— Фундамент не суцільний, а стрічковий — тільки під стіни. То його площа невелика, — продовжує. — Витратив вісім мішків розчину по 120 гривень. Намастив перший шар зранку, а другий увечері. Залишив зимувати. Навесні погнав стіни. Будинок стоїть другий рік, і все нормально.

Коли порушена гідроізоляція, у приміщенні постійно сиро, по стінах шириться пліснява та грибок. Для захисту нижньої частини стіни й підлоги використовують проникаючі засоби, мастики.

— Фундамент потрібно сприймати не лише як основу дому, а й захист від вологи. Без хорошої гідроізоляції псується підлога. Незалежно від того яка вона — чи дерев'яна, чи бетонна. Кришаться стіни, — каже заступник директора будівельної компанії 30-річний Микола Риков із Києва. — Розчини наносять на фундамент щіткою чи розпилювачем. Мають кристали, що не розчиняються у воді. Заповнюють отвори на фундаменті. Мають у своєму складі антигрибкові добавки. Є суміші для аварійного захисту при появі тріщин або коли затікає вода. Висихають за півхвилини. Ще є добавка до цементного розчину. Коли кладеться нижній ряд цегли, то використовують її. Тоді низ стіни стає захищений від вологи.

Мастики роблять на основі бітуму чи полімерних смол.

— Найпоширеніший вид гідро­ізоляції. Вони в'язкі, не бояться тріщин. Покриття виходить безшовне. Це великий плюс, — говорить Микола Риков. — Руберойди використовують менше. Не годяться для підземної гідроізоляції. В землі часто протікають на стиках. Волога накопичується, потрапляє у слабкі місця. Краще вони проявляють себе на плоских кровлях.

Якщо є підвальні приміщення, то фундамент повністю ізолюють. У будинки без підвалів гідроізоляцію наносять лише на бетоновану підлогу й під стіни.

— Залитий бетоном пол захищений від вологи, думають. Це не так. Особливо коли розчин виготовлений недобросовісно, — каже ­Риков. — Тріщини й розкришення з'являються за кілька років. Тоді плитка, паркет або ламінат — провалюються. Доведеться все здирати. Тому захист роблять одразу.

Старі стіни захищають ін'єкціями. Це водовідштовхувальний ­розчин-пропитка у шприці, що просочує стіну й захищає її від вологи.

— У старих будинках гідроізоляція примітивна, а то й відсутня взагалі. Солі накопичуються над підлогою, руйнують штукатурку і шпаклівку. Все сиплеться. Буває і грибок, але рідше, — говорить 44-річний інженер-будівельник Василь Кіршак із Івано-Франківська. — Для боротьби з цим лихом, свердлять отвори по низу всієї стіни — через кожні 10–12 сантиметрів, на висоті від підлоги 10 сантиметрів. У них закачують гідрофобну рідину. Вона просочує стіну. Не дає волозі підніматися вище рівня підлоги. Це можна робити як із середини, так і ззовні. Якщо стіна понад 50 сантиметрів, то висвердлювати необхідно з двох сторін. Для цього треба насоси для закачування дисперсного та гідрофобного розчинів. Перший — для перекриття всіх каналів, другий — для створення захисної зони.

Зараз ви читаєте новину «Гідроізоляцію роблять до зведення стін». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути