неділя, 19 листопада 2006 17:34

Як вибирати теплі колготки

"Бери калготки, головне шоб шерсті побільше, плотность на 130 ден, размєр — четвьорочка", — кричить услід молодій дівчині 48-річна киянка Надія Васильєва.

— Приїхали з дочкою на Троєщинський ринок за ковриками в спальню, — розповідає пані Надія, — дорогою вирішили зайти в магазин "Колготки". Вона пішла купувати, а я з ковриками стою. Ми з дочкою привикли до імпортних колготок — італійських або польських. Донька нині купує із заниженим поясом. Але цих модних так багато навезли, що я на себе нормальних колгот знайти не можу. Останню шерстяну пару вона здуру засунула в стіральну машину, то вони і облізли. Усім кажу, навіть самі дорогі калготки в саму харошу стіральну машину сунути не нада.

У магазині "Колготки" на Троєщині зимові мікрофіброві колготки з бавовною на 60 ден коштують 16 грн. На ринку такі обійдуться в 15 грн, у переходах — десь 20 грн. У ЦУМі італійські колготи такої щільності — 30–45 грн. Моделі на 110 ден (шерсть плюс акрил) у троєщинському магазинчику, продають по 33 грн. Шерсть із льоном на 140 ден — теж по 33 грн. Щоправда, згортатися катульками вони почали ще на ніжках манекена.

Забудьте про господарське мило

— Треба дивитися, скільки там процентів лайкри. Якщо менше ніж вісім відсотків, вони не сидітимуть в обтяжку і розтягнуться після другого разу. Якщо в колготках акрил, а не хлопок і шерсть, вони дешевші, — розказує високий чорнявий продавець жіночих колготок у кіоску на Троєщині. — На розмір менше брати не совєтую. Якщо колготи з мікрофіброю, то добре носитимуться навіть завеликі.

Купувати колготи в переходах із рук недешево і часто ризиковано. Чорнява жіночка при виході з метро на господарчий ринок "Петрівка" переконує, що в неї найкращі колготи — Угорщина, мікрофібра з бавовною на 800 ден, зроблені без швів, усього за 20 грн. У переході до "Дитячого світу" біля метро Дарниця бабуся-продавець підкочує до коліна штани і показує на нозі білі колготи. Запевняє, що це натуральний льон, який носиться вже три роки. А в шерстяних колготках, які вона привозить із Польщі, — 100% натуральна шерсть.

— Той, хто працює із зимовими колготками, знає, що з натуральної 100-відсткової шерсті колготок ніхто не робить. Шерсть моментально згортається і зношується. 50 відсотків — це найбільше, — пояснює Інна Коваль, продавець панчішно-шкарпеткового відділу на другому поверсі столичного ЦУМу. — Ідеальні колготки на зиму мають: хлопок — 75 відсотків, еластан — 10 відсотків, поліамід — 15 відсотків. Якщо треба ще тепліші, рекомендую, в нас такі є: хлопок — 60 відсотків, шерсть — 20 відсотків, поліамід — 5 відсотків, решта — еластан. Натуральна нитка в хороших колготках йде в основі, а на неї накладається мікрофібра для кращої стяжки.

На фірмових колготках штрихкод наносять не на приклеєну етикетку, а на поліетиленову упаковку. За словами Інни Коваль, найчастіше якісні колготки бувають італійського виробництва.

— Українського виробника шукають або люди з алергією на хімічні тканини, або старші жінки. Є Броварська трикотажна фабрика, Київська фабрика, але поки що найкраще беруть Житомирські колготки, — розповідає Інна.

Колготи у жодному разі не треба прати господарським милом. Це зіпсує їх.

Перші колготки робили на гудзиках

Софія Остащук, 71 рік, провчителювала на Івано-Франківщині 53 роки. Жінка розповідає, які пам"ятає колготки.
— Після війни ми ходили по льон, чистили його, пряли нитки і в"язали колготки на п"ять шпиць. Носили тоді лляні, шерстяні з овечої вовни, бавовняні й конопляні. Лише 1955 року мої тато перший раз купили мамі в Галичі (Івано-Франківська область) шовкові панчохи і капронові колготки.
За словами Софії Миколаївни, фабричних бавовняних колгот до 1960-го на Галичині зовсім не продавали.
— Десь із 1949 року з"явилися теплі панчохи на резинках. Щоб носити спідницю, коли холодно, ми до панчох пришивали гудзики, а до спідньої білизни петлі і прищіпали їх разом. Так майстрували самі собі колготки.
Коли масово з"явилися капрони, учениці почали приходити на уроки з обмороженими ногами, каже Софія Остащук.
— Ноги були на уроках аж сині. Рвалися капронки раз-два і нема. Але ніхто не признавався, що то погано. Десь із 1970-го почали возити трикотаж із Прибалтики. Коли на початку 80-х років я відпочивала в Кисловодську (Росія), там вже не носили бавовняних колготок. У нас же тільки привезли нитки з Іваново і робити перші фабричні колготи на резинці. Зимові колготи почали завозити в магазини ще пізніше. Пошиті без клинів вони спочатку тиснули, потім розтягалися в колінах і сповзали, а шви коло резинок торочилися нитками.
Софія Остащук каже, що зараз на зиму беру колготи, аби менше "хімії" в них було. Хіба з акриловою ниткою, щоб не так зношувалися.

Зараз ви читаєте новину «Як вибирати теплі колготки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути