понеділок, 02 червня 2014 00:30

Цукор на пиріг розтоплюють на сковорідці

— Цей пиріг добрий тим, у кого алергія на мед, — каже Ганна Ласійчук, 67 років, із села Нижній Вербіж Коломийського району Івано-Франківщині.

Готує пиріг на паленому цукрі. Висипає на суху гарячу сковорідку півсклянки. Смажить до світло-коричневого кольору.

— Пильную, щоб не перепалений був, не чорний. Тоді підігріваю півсклянки води. Гарячу потихеньку доливаю до цукру та постійно мішаю. Шумить і треба вважати, щоб не вибігло. Воду додаю гарячу. Від холодної цукор згорнеться в карамель.

Дерев'яною ложкою збиває у макітрі перепалений і півтори склянки звичайного цукру та двоє яєць. Додає пачку кориці. Вливає у дві склянки домашньої простокваші чи кефіру півсклянки олії. Столову ложку соди гасить такою ж кількістю оцту.

— Всипаю півкіло борошна й посічені волоські горіхи. Що їх більше, то смачніше. Весь час мішаю, борошно досипаю помалу. Форму жирно вимащую маргарином. Виливаю тісто. Печу на тихому вогні, аби не пригоріло, 40 хвилин чи й годину.

Має бути масткий і жирний, щоб коржі добре просякли. Класичний — збита сметана з цукром. Його можна замінити медом.

— Непоганий крем із сиром. Можна брати знежирений, додати сметани й меду. Все підбираю на смак. Або зробити зі сметани та вареної згущівки. 400-грамову банку змішую з півлітровкою сметани, додаю чайну ложку ванілі й збиваю. Крем ароматний з карамельним присмаком.

Зараз ви читаєте новину «Цукор на пиріг розтоплюють на сковорідці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути