— У мене вдома каші ніхто не любив. Ні пшоняної, ні пшеничної. Заледве голубці з рисом їли. А так бульба або макарони. Аж поки невістка Оля не вичитала якусь там дієту на кашах. І так смачно почала їх готувати, — розповідає львів'янка 48-річна Марія Бакович.
Головний секрет смачної каші — крупу перед варінням треба посмажити.
Якщо варите звичайним способом, воду радить використовувати кип'ячену. Одразу додати трохи олії і солі. Співвідношення води і крупи — один до двох. Ні в якому разі не перемішувати крупи, не заглядати під кришку. Вона має щільно накриватися. Варити в металевій каструлі з грубим дном.
— А можна й інакше. Перебрану й вимиту крупу висипте на деко не дуже товстим шаром. І обсмажуйте в духовці десь хвилин 5–7. Якщо робити це на плиті у сковороді, треба помішувати, бо пригорить. То так само, як смажити сємушки. Обсмажена крупа гарно пахне і дуже розсипчаста. Далі наполовину наповніть водою глибоку сковорідку і поставте у неї чавунець. Зверху на кашу покладіть трохи вершкового масла, чавунець накриваєте картонкою, потім кришкою. Потім все це ставите в розігріту духовку. Каша буде томитися кілька годин.
У зварену крупу за смаком додають цукор, мед, подрібнені волоські горіхи, сир, цибулю, моркву чи гарбуз.
Перед тим, як готувати перловку, її слід замочити на 10–12 год. Потім відварити в підсоленій воді. Полити смаженими на маслі грибами, цибулею та морквою.
— Невістка з перловки робить салат. Її варить, залишки води зливає. Додає зелений горошок, порізані варені яйця і курячу грудку. Заправляє оливковою олією. Можна майонезом.
Із кукурудзяної крупи Ольга варить мамалигу. У чавун з трьома склянками киплячої води засипає склянку кукурудзяного борошна середнього помолу. Варить, поки не загусне. Весь час помішує, інакше пригорить. Густу мамалигу перекидає на дощечку у центрі столу, розрізає її ниткою.
— На одну тарілку ми кладемо порізану бринзу у сметані, на іншу — тушковане м'ясо або шкварки. Відламуємо кашу пальцями і мокаємо.
Пшоняну крупу слід кілька разів промивати холодною водою. Інакше гірчитиме. Потім залити окропом і процідити.
— Горшок змащуємо маслом, викладаємо пшоно, зверху ізюм і курагу. Все легко перемішуємо, заливаємо холодним молоком. Трохи солимо й цукруємо. Готуємо у духовці десь біля години. Має утворитися золота скоринка.
Коментарі