У кулінарних книжках пишуть, що в мікрохвильовці за дев"ять хвилин можна зварити картоплю в мундирі. За такий же короткий час готують інші страви. А на звичайній плиті — удвічі довше. Виходить, що за півгодини можна зробити повноцінний обід.
Гортаю велику енциклопедію "Нова мікрохвильова кулінарія". Пробігаю очами: голубці, хот-доги, сендвічі, хачапурі, запіканки, котлети, рулети. Натрапляю на картоплю в мундирі, ліниві вареники та овочеву юшку. На кожну з цих страв пропонують витратити не більш як 10 хвилин.
Починаю з вареників. Для них знадобиться 200 грамів сиру з курагою. За рецептом його не треба пропускати крізь сито. Додаю двоє яєць, столову ложку вершкового масла, сіль та цукор. Розмішую і всипаю дві столові ложки борошна. Але тісто вийшло надто "живе". Мусила додати ще сім ложок. Із тіста виліпила "вареники-кульки".
"Візьміть не металеву посудину, а скляну чи керамічну, залийте її наполовину водою і готуйте при максимальній потужності п"ять хвилин" — читаю в книжці.
Класти вареники в холодну воду не ризикую. Ставлю скляну посудину з водою "погрітися" в пічку на дві хвилини — скло відразу покрилося парою. Викладаю п"ять товстеньких кульок і зачиняю дверцята на сім хвилин. Уже за чотири хвилини вареники надулися, на 5-й поспливали. На кухні запахло солодким тістом.
Готові кульки викладаю в миску. Замість сметани посипаю їх цукром і приправляю розтопленим вершковим маслом. Вареники вийшли ціленькі, ніжно-помаранчевого кольору. А на смак дуже соковиті. Тільки пошкодувала, що забула додати ваніліну. Уся справа разом із приготуванням тіста зайняла трохи більш як 10 хв.
Через хвилину кінці серветки піднялися догори
Швидко беруся за картоплю. Підсолену воду підігріваю дві хвилини. Вкидаю чотири однакові за розміром картоплини. Через 10 хв. вони також були готові, ароматні й м"які.
Останній в експерименті — овочевий томатний суп. Для страви треба банку консервованого зеленого горошку, літр томатного соку та грибний бульйонний кубик. 30 г цибулі треба було нарізати, та я вкинула в каструлю цілою. А дві картоплини, моркву й селеру — порізала.
"Перед тим як ставити в мікрохвильову піч, накрийте рушником і нагрівайте на максимальній потужності" — радять в енциклопедії.
Залила в каструлю воду, щоб овочі покрилися. Зверху — велику паперову серветку. І поставила в піч на сім хвилин. Через хвилину кінці серветки піднялися догори. Під кінець приготування овочі аж шкварчали. У гарячу суміш залила томатний сік і півсклянки води. Посолила, поперчила, руками перетерла бульйонний кубик, накрила серветкою і поставила юшку варитися ще на вісім хвилин. Юшка вийшла ситна, пахла грибами й овочами. Картопля на вигляд здавалася сирою, але була м"яка.
Інститут харчування російської Академії наук провів експертизу: чи втрачаються вітаміни після обробки продуктів у мікрохвильовці. Науковці перевірили овочі та м"ясо до, під час та після приготування. З"ясувалося, що після мікрохвильової печі вітамін С зберігся на 75–98%. А після традиційного приготування кількість вітамінів не перевищує 38–60%.
1. Готуючи в режимі "гриль", ставте під решітку керамічну тарілку, щоб туди стікав жир.
2. Плями від жиру всередині печі можна відчистити під дією пари: поставте всередину склянку з водою і кип"ятіть протягом п"яти хвилин.
3. Усі продукти нарізайте якомога дрібніше — вони швидше приготуються.
4. Крупи перед варінням обов"язково замочуйте.
М"ясо по-французьки посипають смаженими грибами
38-річна домогосподарка Олена Приходько шість років готує тільки в мікрохвильовій печі.
— Це швидше, ніж на плиті. Як гості приходять, то я швиденько в ній м"ясо розморожу. Доки його наріжу, картопля вже запеклася, — каже Олена Миколаївна. — Зараз продають у супермаркетах спеціальні "коржі" для піци. На начинку кладу все, що є в холодильнику. Потру зверху сиру, поллю майонезом. Ще запікаю курку. Найсмачнішою виходить картопля з "м"ясом по-французьки".
Господиня нарізає та відбиває куряче філе. Солить, перчить викладає на скляну сковорідку. М"ясо посипає смаженими грибочками, натертим сиром і поливає майонезом. Через 10 хв. страва готова.
Щоб приготувати картоплю, жінка вимиває її і не очищає від шкірки. Кожну розрізає навпіл і викладає розрізаною стороною на змащену олією сковорідку. Через 18 хв. картопля покривається хрумкою шкоринкою, а всередині залишається м"якою та запашною.
— Чоловік любить овочі з приправами. Очищаю їх, розрізаю на чотири частини, пересипаю сіллю, перцем, приправами та заливаю майонезом. Перемішую та смажу на змащеній посудині.
Коментарі