Киянин Георгій Мельников, 36 років, повернувся із кримського селища Міжводне. Розповідає, що на глибині 10 м ловив рапан, мідій і креветок. Готував із них відбивні.
— Рапан потрібно готувати одразу або ж поставити в холодильник. У спеку вони швидко псуються. Мушлю обережно розбиваю і виймаю звідти рапану. Потім зрізую верхню пластинку та відокремлюю стравохід і печінку. Промиваю холодною водою. Молотком для відбивних відбиваю рапан до товщини приблизно два сантиметри. Солю, перчу за смаком, обвалюю в муці з яйцем і смажу з обох боків на соняшниковій олії. Смакують рапани з вином та овочами.
Мідії Георгій радить не підсолювати, бо вони й без того солонуваті.
— Мідії смачні у власному соку. Їх потрібно покласти в алюмінієву каструлю на середній вогонь. Вони мають розкритися і пустити сік. Як потушаться хвилин з 15, відокремлюю молюски від мушель і смажу їх на соняшниковій олії. Додаю 300–400 міліграмів процідженого соку, в якому вони тушилися. Це все має прокипіти 10 хвилин. Додаю 100–150 грамів вершкового масла, три зубчики почавленого часнику і одну підсмажену цибулину. Нехай ще трохи покипить.
Ніна Циганова, 52 роки, теж готує мідії на природі. Смажить їх на розжареному листі заліза на вогнищі. Страва готова за кілька хвилин.
— Удома мідії проварюю до готовності й мариную з цибулею, скропленою лимонним соком. Роблю так для того, аби цибуля не гірчила. Заправляю олією.
Салат із мідій і рису робить Ольга Криворот, 32 роки. Заморожені морепродукти купує в супермаркеті. Для салату їх потрібно десь півкілограма, довгого рису — 150–200 г, два помідори, спеції та зелень за смаком. Рис злегка відварює, мідії замочує у воді з лавровим листям, перцем і сіллю. Потім проварює їх протягом 20 хв. Воду обережно зливає, дає мідіям охолонути. Нарізує невеликими шматками і перемішує з рисом. Прикрашає салат зеленню і порізаними помідорами. Можна полити соняшниковою чи оливковою олією.
Коментарі