Шеф-кухар столичного ресторану "Чайхона Базар" Халед Манастра переїхав в Україну з Палестини. У закладі готує традиційні східні страви.
– У Палестині, Лівані, Сирії традиційно мало смажать. Зате частіше запікають. Або ж їдять продукти зовсім без температурної обробки. Тоді страви максимально зберігають свою користь і смак, – каже кухар.
Пропонує приготувати вдома один із найбільш корисних і простих десертів – шерпат.
– Такий десерт часто готують, коли немає часу щось пекти, а гості мають незабаром прийти. Українці замовляють під час посту. Для 150-грамової порції шерпату беру по 20 грамів горіхів кеш'ю, волоського й фундука. Усі перебираю, аби не було шматочків шкаралупи. Нагріваю сковорідку без олії. Просмажую горіхи разом 3-5 хвилин. Прибираю з вогню, коли стануть ледь золотистими. Нехай трохи охолонуть.
Із чотирьох фініків виймає кісточки. Ріже навпіл по п'ять плодів кураги й чорносливу. Разом із горіхами засипає в глибоку металеву посудину.
– Також засипаю 20 грамів інжиру і столову ложку меду. Все подрібнюю блендером до однорідності. Якщо є кухонний комбайн, то краще в ньому. Не кожен блендер впорається із твердими й великими горіхами. Коли маса стала однорідною, дістаю її. Одягаю рукавиці. Розділяю на три частини, формую з них кульки. Бажано однакові за розміром. Кожна має важити 50 грамів. На тарілці обкатую три кульки в кокосовій стружці. Таку можна купити в будь-якому супермаркеті. Викладаю на фігурну тарілку, прикрашаю листочком м'яти й подаю до столу. Іноді в такий десерт додають какао чи обвалюють у подрібненому печиві. Має здивувати тих, хто звик пити чай із тістечками чи шоколадом. Найкраще смакує до трав'яного або чорного чаю.














Коментарі