пʼятниця, 15 жовтня 2010 08:13

"Коли ми всі схуднемо, планета полегшає на 10 тонн"

Два місяці тому російська письменниця, авторка кулінарного бестселера "Рецептиші" Ніка Бєлоцерковська випустила книжку "Дієтиші".

— На своїй інтернет-сторінці я написала, що сідаю на дієту. Вже за кілька днів до моєї ідеї приєдналися півтори тисячі людей. Підрахувала, що коли ми всі схуднемо, планета полегшає на 10 тонн. Протягом місяця ми разом скидали кілограми й обговорювали це на сайті.

Головне правило Бєлоцерковської — відмовитися від десертів хоча б на кілька тижнів. Замінити запеченими зеленими яблуками. Їх кулінар називає солодким антидепресантом.

— Ложкою виберіть із яблука серцевину, зробивши невеличку ямку. Покладіть туди трохи подрібнених горіхів, кориці та дві чайні ложки меду. Можна кілька родзинок та ложку улюбленого лікеру. Яблуко поштрикайте ножем і покладіть у форму для запікання. Налийте туди трохи води. Запікайте в духовці при температурі 180 градусів 15–20 хвилин. Такий десерт добре їсти на сніданок.

Тричі на тиждень Ніка радить снідати йогуртом із фруктами, інші три дні — мюслями або вівсяною кашею, раз — яйцем. Три обіди мають бути рибними, два — м'ясними, два — овочевими. На вечерю дозволяються лише овочеві супи. Раз на тиждень можна випити келих червоного вина, закусити шматком твердого сиру.

— Наприклад, на рибний обід я пропоную кіш із лосося. Для тіста потрібно приблизно 200 грамів муки із висівками, 90 грамів овочевого бульйону або води, столову ложку оливкової олії. Для начинки — 400 грамів філе лосося, пучок зеленої цибулі, два яйця, 100 грамів молока, дві ложки овочевого бульйону. Наприкінці додаємо трохи сиру для скоринки.

Тісто слід замісити таке, як на вареники. Загорнути його у плівку і покласти на 2 год. у холодильник. Тонко розкатати круг, трохи більший у діаметрі за форму для запікання. Дно змастити олією, викласти тісто. Поставити у розігріту до 170°С духовку на 5 хв., аби підсушилося і хрумтіло. Для начинки треба нарізати невеликими шматками лосося, дрібно — цибулю. Збити у блендері молоко, яйця і бульйон. Рибу з цибулею викласти у форму з тістом. Залити молочним соусом. Запікати за 180°С  приблизно 20 хв.

Того ж дня можна повечеряти супом із цвітної капусти. Аби його приготувати, потрібні середня головка капусти, 300 мл молока, стільки ж води або овочевого чи курячого бульйону, щіпка шафрану, сіль, чорний перець, петрушка. Капусту слід розламати на суцвіття і 15 хв. відварити у молоці з бульйоном та шафраном. Наприкінці трохи посолити. Перемолоти у блендері.

— Багато хто не любить супів-пюре, бо вони густі. Таким раджу половину овочів не збивати, а додати порізаними в готове пюре.

Із риби Бєлоцерковська пропонує дієтичні котлети в соусі з болгарського перцю. Для соусу потрібні дві великі перчини, три зубки часнику, 3 ст. ложки світлого меду, 0,5 ч. ложки мелених зерен коріандру, 2 ст. ложки соєвого соусу.

— Перчини трохи змастіть олією. Проколіть у кількох місцях, щоб вони не потріскалися. На півгодини покладіть їх у духовку. Далі накрийте кришкою в посудині, аби пропарилися. Коли остигнуть, почистіть від шкіри і насіння. М'якоть несильно перемеліть у блендері з часником — так, щоб залишалися дрібні шматки. Додайте мед, соєвий соус. Усе перемішайте — і готово.

— Котлети смачніші виходять, якщо змішати різну рибу, — продовжує. — Але червона має бути обов'язково. 200 г філе збиваємо блендером, додаємо два яєчних білки. Змішуємо із подрібненою зеленню, двома столовими ложками соєвого соусу, перчимо, солимо. Можна додати трохи вареного рису. Котлети краще смажити на оливковій олії. Аби фарш не приставав до рук, змочуйте їх водою. Подають страву із соусом на листках салату.

До м'ясного обіду краще приготувати яловичину або нежирну баранину. М'ясо слід запікати в духовці або на грилі, але не смажити.

— Відваріть до готовності грамів із 200 яловичини з цибулею, морквою. Покропіть шматок оливковою олією і поставте у розігріту духовку на 5–7 хвилин. Має утворитися рум'яна скоринка. На гарнір до такого м'яса добре їсти зелений салат або пюре з моркви, цвітної капусти та броколі. Овочі відварити і збити у блендері з чайною ложкою оливкової олії. Посолити, можна додати трохи гірчиці.


Козячий сир замовляють

за рік наперед


Ніка Бєлоцерковська з листопада організовує кулінарну школу у французькій провінції Прованс. Орендувала для цього готель XVII ст. із величезною кухнею. Заняття тривають тиждень. Коштують 4500 євро. У вартість навчання входить проживання у готелі, харчування, дегустації, екскурсії, майстер-класи. Записатися у школу можна через  інтернет.

— Готуватимемо з ранку до ночі, — говорить Ніка. — Робитимемо перерви лише на п'яний сон, адже буде багато вина і  різних походів у місця, куди так просто не потрапиш. Нас навчать готувати м'ясо два найкращі м'ясники Провансу. До них поїдемо робити ковбасу. Десертів навчатиме Джонатон — чемпіон Франції серед кондитерів. Ми побачимо, як роблять оливкову олію, сходимо на риболовлю і по гриби. У листопаді росте багато трюфелів. А ще побачимо, як роблять найкращий у світі козячий сир. Його виготовляє місцева жінка, яка сама схожа на козу. Продукт у неї замовляють за рік наперед.

Зараз ви читаєте новину «"Коли ми всі схуднемо, планета полегшає на 10 тонн"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути