Киянка Тамара Фірц, 36 років, двічі на тиждень купує кілограм вареної ковбаси. Замінює нею м'ясо. Кладе у піцу, засмажки до каш, в суп, смажить із ковбасою яєчню.
— Бутербродів не робимо, але як нема її в холодильнику, нема що їсти. Додаю в салати. Для супів злегка обсмажую, щоб не розкипала. Свекруха навіть вареники ліпить із докторською. Пропускає через м'ясорубку, порівну змішує з вареною картоплею. Додає смажену цибулю, сіль, перець. Виходить добра начинка.
Ковбаса — не тільки готова закуска, а й основа хот-догів, бургерів, сендвічів, каже шеф-кухар столичного ресторану "Чорне порося" Олег Білоус, 45 років.
— Роблять навіть торт із ковбаси. В основі — тостерний хліб або інший накраяний. Самому нарізати тонкими рівними скибками складніше.
Підсмажує хліб з обох боків на олії й бризкає на нього соком лимона. Присипає сіллю й перцем.
— Лимон підсилить смак. Страва буде яскравіша, насиченіша. Змащую кожен шматок сирною пастою. Її можна купити готову. Я розтер у блендері сир із часником і зеленню.
На намащений хліб кладе шматки ковбаси, зверху знов хліб і ковбасу. Радить попросити її порізати в магазині на спеціальній машині. Кружальця будуть однакові й тонкі. Тоді можна покласти три-чотири шматки хліба. Кривий торт буде важко різати, розвалиться. Складайте акуратно. Використовуйте широкий гострий ніж. Щоби краще склеївся, на півгодини поставте у холодильник.
Ковбасний торт розрізують, як піцу, на чотири чи вісім шматків.
— Подають як холодну закуску. Дрібнять квадратиками і встромляють у них шпажки або зубочистки. Це буде канапе. Можна поєднати кілька сортів ковбас. Оздобити оливками.
Коментарі