Вінничанка 28-річна Наталія Мельник готує страви із сочевиці. Використовує різні види — зелену, коричневу і червону. Найдорожча — червона, кілограм коштує 45 грн. Коричнева та зелена — по 35.
— Років п'ять тому була в столиці у справах і на ринку побачила різних кольорів маленький горох. Продавець cказав, що то сочевиця. Вона значно корисніша за горох, бо містить більше білка та клітковини, надовго насичує. Її не треба замочувати перед тим, як варити, досить просто промити, — говорить Наталія. — Взяла тоді кожного виду по кілограму. Тепер і в нашому місті продають, то постійно купую. Дуже подобається — смачно, гарно і яскраво виглядає. Не поправляюся від неї.
Коричневу варять 30 хв. Вбирає багато води.
— Коли варю, постійно поглядаю, чи не википіла рідина. Коричнева розварюється, але не повністю — виходить шось середнє між кашею та цілими зернинами. Таку беру для супів, запіканок, отбивних. Ще йде як гарнір до овочів, із тушеним м'ясом дуже добра.
Приправляє прованськими чи французькими травами.
— Зелену беру для салатів, рагу, рису, до м'ясних та рибних страв. Вона не розварюється, добре тримає форму. Варю хвилин 40.
Коричнева й зелена сочевиці у стравах мають горіховий аромат. Червону варить 15 хв. Швидко розварюється і стає як пюре.
— Їм таку з овочами, додаю до супів-пюре. Котлети, тєфтєлі роблю.
Ліпить із сочевичним фаршем пельмені. Бере 0,5 кг зерен, 250 г круглого рису і три морквини.
— Дуже смачнючі пельмені виходять. Сочевицю на ніч заливаю водою. На ранок збиваю блендером, щоб вийшло як пюре. Відварюю рис, поки не розвариться. Моркву тру й обжарюю в олії. Приправляю чорним перцем, тмином та чорною гірчицею. Рис, сочевицю і моркву добре перемішую, щоб вийшла однорідна маса.
Для тіста бере склянку молока, 2 ст. л. борошна та 70 г масла.
— Додаю ще чайну ложку солі і вимішую наче на вареники, скільки вбере муки. Далі виробляю, як звичайні пельмєні. Тісто дуже ніжне. Варю 5-7 хвилин. Подаю зі сметанкою чи майонезом.
Коментарі