— На зиму закриваю зо 20 літрових баночок солодкого перцю кусочками. Називаю "медові перці". Змітають зі столу, а гості просять рецепт, — говорить вінничанка 34 річна Людмила Обелець. — Навчила кума. Мед дає дуже ніжний солодкуватий присмак.
5 кг червоного м'ясистого перцю миє, обсушує і нарізує поздовж.
— Може підійти жовтий або оранжевий. Теж грубенькі, і салат буде райдужний. Беру із запасом до півтора кіло, бо ж багато відходів. Удома має бути кантер. Роблю все строго по рецепту, — говорить господиня. — Порізаний перець викладаю на великий друшляк. Опускаю в киплячу воду і бланшую рівно хвилину. Якщо протримати більше, злізе шкірка і перець зм'якне. Не перепарте, щоб лишився тверденький.
Складає шматочками у стерилізовані літрові банки. В кожну кидає два лаврові листка, по кілька горошин чорного перцю, маленькі шматочки перцю чилі.
— Коли все складено, готую маринад. На літр води сиплю 200 грамів цукру, 50 — меду, 2 столові ложки солі. Ставлю на вогонь. Весь час помішую, щоб розтанули цукор, мед та сіль, допоки маринад не закипів. Наприкінці додаю ще 200 мл олії і півлітра оцту. Щойно ще раз усе перекипіло, заливаю гарячим маринадом перець. Стерилізую літрові 15 хвилин з моменту закипання. Півлітрові — 10 хвилин. Одразу закатую. За сім років жодна банка не зірвала.














Коментарі