Канадські дієтологи підрахували, що лише один яєчний жовток завдає більше шкоди здоров'ю, ніж страви фастфуду.
Вміст холестерину в одному яйці залежно від розміру може коливатися від 215 мг до 275 мг. При цьому класичний сендвіч з котлетою з найближчого пункту харчування з вільними касами лікарі оцінюють як у півтора рази менш шкідливий - у такій страві може міститися до 150 мг холестерину.
Кардіологи рекомендують людям з підвищеним ризиком виникнення серцево-судинних захворювань обмежувати добове споживання холестерину на рівні 200 мг, передає Утро.ру.
Фахівці б'ють на сполох: завдяки потужній маркетинговій підтримці споживання яєць, курячих і перепелиних за останні роки істотно зросло.
"Ми б хотіли розвіяти стійку оману - яйця не можна вважати ні дієтичним, ні однозначно корисним продуктом харчування", - розповів фахівець по нутриціології, професор Девід Спенс, що представляє Університет Західного Онтаріо.
Група фахівців, очолювана професором Спенсом, провела масштабне дослідження залежності динаміки різних хвороб від кількості яєць, що вживаються пацієнтами в їжу.
"Ми виявили стійкий приріст атеросклеротичних явищ, інфарктів та інсультів", - зазначив професор.
Річ у тім, що є яйця щодня можна тільки дуже здоровим людям. І все одно таку дієту складно назвати правильною. Найкраще обмежувати себе в яйцях, їсти їх двічі-тричі на тиждень.
"Щодо вже хворих людей, які страждають від артеріальної гіпертонії, наприклад, їм яйця частіше разу на тиждень ми б не рекомендували, незважаючи на всі рекламні хитрощі продавців", - розповів експерт з Лікарні Св. Майкла в Торонто, доктор Девід Дженкінс.
Також вчені вважають, що яйця протипоказані діабетикам та особам зі схильностями до порушень вуглеводного обміну.
"У нас немає ніяких сумнівів з приводу поживної цінності курячого яйця. Але і забувати про потенційну шкоду не можна. Якщо яєчний білок однозначно належить до дієтичних продуктів, то жовток є надмірністю", - сказав професор Спенс.
Коментарі
4