понеділок, 10 листопада 2014 07:00

Яблучну шарлотку вчиняють на макаронах

Марія Фінклер, 59 років, із села Сосонка на Вінниччині у шарлотку замість білого батона кладе макарони.

— Робили на батонові, як дешеві були. Різала скибками, мочила в молоці, форму ними викладала й засипала всередину різані яблука. Бувало, перемішувала з нарізаним батоном, яйця вбивала, щоб купи трималося, й запікала. По всякому робила, — розповідає жінка. — А зараз торти дорогущі, я вже не молода щось випікати, то запікаю макарони з яблуками. Дуже вигідно. Наварила каструлю на сніданок, що не з'їли — печу.

Змащує стінки й дно каструлі маргарином. Можна всю вистилати пергаментом, щоб шарлотка не пригоріла. Каструля має бути без пластмасових ручок, бо її ставлять у гарячу духовку.

— Скільки макаронів, то десь стільки сиру. Може, й з половини вистачить, але в мене своя корова. Я сир не купую.

Вимішує у мисці варені макарони з сиром. Додає накраяні великими шматками яблука. Приблизно стільки ж як сиру. Досипає цукру склянку.

— Як солодше подобається, то потім на готове можна собі посипати чи меду полити.

Щоб суміш не була суха, вкидає третину пачки вершкового масла та вбиває чотири яйця, щоб випічка схопилася. Висипає в каструлю й ставить на 40 хв. у духовку.

— Діти з онуками приїжджають, об'їдаються, не треба торта. Тільки як хто любить корицю в яблуках, то з макаронами вона не йде. Краще вже ванілі.

Зараз ви читаєте новину «Яблучну шарлотку вчиняють на макаронах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути