– Росіяни сподівалися за три дні взяти Київ і влаштувати тут парад. Їхні танки і справді тепер можна побачити на Хрещатику. Але у вигляді брухту, – каже 24-річний Станіслав Пилипенко. 22 серпня прийшов на центральну вулицю столиці. До Дня Незалежності тут влаштували виставку знищеної російської техніки. Показують вантажні автомобілі, бронетехніку й озброєння.
– Ця виставка потрібна, щоб люди розуміли, що йде війна. Не можна дізнаватися про неї тільки з новин, корисно все побачити на власні очі. Мені дивитися на це цікаво, бо докладав зусиль, щоб частину цієї техніки спалити. Згоріла техніка ворога викликає переможні емоції, – говорить 35-річний Олексій. На початку російського вторгнення у складі одного підрозділу він воював у Бучі й Ірпені на Київщині. 3 березня отримав поранення. Одну ногу йому ампутували. – Але для повної картинки тут не вистачає російських сухпайків та іншої побутової дрібноти, яку вони розкидали в місцях розташування.
– Усе, що тут стоїть, – це труни, хоч і наших ворогів. Діти залазять на техніку, а їхні батьки з цього тішаться. Відійшла, бо мені зле на таке дивитися, – каже киянка Олена Полякова, 48 років. – Видовище бридке, бо ця техніка пов'язана з розрухою, знищенням, смертю. Навіщо її виставляти? Для чого було витрачати гроші й тягти цю погань на Хрещатик?
Виставка триватиме впродовж місяця. Згодом такі експозиції планують показати у Львові, Варшаві та Празі.
Щоб регулярно читати всі матеріали журналу "Країна", оформіть передплату ОНЛАЙН. Також можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"
Коментарі