Мартін АНЕНЕ, 39 років, нігерієць. 23 роки живе в Україні. Закінчив Інститут міжнародних відносин при Київському національному університеті ім. Шевченка за спеціальністю юрист-міжнародник. Продає кросівки на столичному ринку "Шулявка". Одружений на молдаванці, має двох синів, народжених у різних шлюбах.
Ніколи не забуду першу прогулянку Хрещатиком. Люди витріщалися на нас, тицяли пальцями. Скоро звик.
Кравчук у мене асоціюється з мафією і рекетом. За Кучми стало спокійніше.
Найбільше дратує фраза "Іноземці забирають наші робочі місця". Де? На "Шулявці"?
Здивувало, що двоє українців можуть битися на вулиці й ніхто до них не підійде. У нас уже давно кинулися б рознімати.
Для мене мама - свята людина. А якщо тато зауваження робив, то я тремтів від страху. В Україні якось інакше. Пригадую, винаймав кімнату в однієї сім'ї, і почув від сина хазяйки фразу: "Мама, ти шо, а*уєла? Біжи за сигаретами!"
Міліція якась тупа. Ну, не те щоб тупа, але малоосвічена. Зупиняють мене: "Ваші документи". Даю паспорт. Сержант покрутить його в руках, погортає, тоді запитує: "Як вас звати?" Там же все написано, в паспорті!
Жінки працюють значно більше. Буває й таке, кричать на чоловіків. У мене це в голові не вкладається
Боюся, що до кінця життя так і не навчуся готувати борщ. Це дуже складно, і при тому чи не в кожної жінки свій рецепт.
Без горілки в Україні важко обійтися: розмова не зав'яжеться.
Українки відкритіші за чоловіків. Дівчина може тобі всю правду сказати, а хлопець собі на умі буде.
Оперний театр подобається. Взагалі, в Києві почав на опери ходити.
Коли вчився у школі, нас щоранку перевіряли: чи почистив зуби, чи брудний комірець, чи підстрижені нігті. Вчитель міг навіть понюхати тебе під пахвами. Якщо щось не так - ризикуєш отримати різок. В українських школах дітям дозволено все.
У кожній нігерійській сім'ї чоловік за головного. Він - годувальник, вона - мати. Тут усе навпаки: жінки працюють значно більше. Буває й таке, кричать на чоловіків. У мене це в голові не вкладається.
Одного разу до мене прийшли троє українців-реперів. Хотіли одягнутися в модні речі, але грошей у них не було. Домовилися, що вони беруть собі куртки, кросівки, кепки, а гроші занесуть після гастролей. Кожен на 2 тисячі гривень набрав. Повернув тільки один.
Кілька друзів хотіли перебратися в Україну. Сказав їм, щоб не приїжджали.
Коментарі