Шість дивовижних історій про народження дітей
В американському штаті Теннессі наприкінці осені народилися двійнята з ембріонів, заморожених понад 30 років тому. Батьки назвали малят Лідія й Тімоті.
Ембріони зберігалися за температури близько –128°C з 22 квітня 1992-го. Тоді їх створили для іншого подружжя з допомогою екстракорпорального запліднення. 2007 року пара пожертвувала ембріони Національному центру донорства в Ноксвіллі.
– Мені було 5 років, коли Бог дав життя Лідії та Тімоті, – каже батько двійнят Філіп Ріджвей.
Подружжя Ріджвеїв має шістьох дітей. Крім новонароджених, виховує ще чотирьох. Їм 2, 3, 6 та 8 років
1. У травні торік 25-річна Халіма Сіссе з Республіки Малі народила дев'ятьох немовлят. Важили від 500 г до 1 кг.
Усю вагітність Халіма чекала на сімох дітей. Лікарі побоювалися за її здоров'я та життя немовлят. На пологи відправили у спеціалізовану клініку в Марокко. Жінка втратила багато крові, їй робили переливання.
– Господь послав нам цих малюків. Йому й вирішувати, що з ними буде далі, – сказав Адьюданд Кадир Арбі, чоловік Халіми. – Після вдалих пологів мені телефонували всі. Вітали чиновники, навіть президент.
Цей випадок внесли у Книгу рекордів Гіннеса як пологи з найбільшою кількістю народжених близнюків.
2. Американка Мішель Батлер 2020 року народила хлопчика Кертіса та дівчинку Касію на 21-му тижні вагітності.
Завжди лунає дитячий сміх і є любов
Касія померла через день після народження. Кертіс вижив, важив 420 г. Його появу та життя лікарі називають дивом.
Малюк провів у лікарні дев'ять місяців. Три з них – підключений до апарата штучної вентиляції легень. Коли Кертісу виповнився рік і 4 місяці, про нього з'явився запис у Книзі рекордів Гіннеса як про найбільш недоношену дитину в історії людства.
3. Сью Редфорд із Великої Британії народила 22-гу дитину – дівчинку – у квітні 2020-го. Тепер у найбільшій британській сім'ї 11 синів та 11 доньок. Первісток з'явився на світ 1989 року. Сью тоді було 14.
Двоє старших, 30-річний Кріс та 25-річна Софі, живуть окремо. Решта дітей мешкає з батьками у старовинному вікторіанському будинку з 10 спальнями. Помешкання придбали спеціально для великої родини на північному заході Англії.
– Нас багато. Але я рада, що в нашому будинку ніколи не буває тихо. Завжди лунає дитячий сміх і є любов, – каже Сью.
4. Індонезійка Ані Хасануддін 2009-го народила хлопчика Акбара вагою 8,7 кг та зростом 62 см.
– Ми зробили жінці кесарів розтин. Процес вилучення малюка з утроби матері давався тяжко. Його ноги були надто великі, – згадує лікар Бінсар Сітанганг.
Мати хлопчика знала, що син буде великим, але не здогадувалася наскільки. Акбар важив, майже як однорічна дитина. Лікарі пояснили це діабетом Ані. Імовірно, дитина в утробі отримала занадто багато глюкози.
5. 25 липня 1978 року англійка Луїза Браун стала першою новонародженою дитиною, яку зачали методом екстракорпорального запліднення. За межами жіночого організму – у чашці Петрі.
– Коли я народилася, мені зробили сотні аналізів і тестів, – каже Луїза. – Зокрема взяли відбитки пальців. Лікарі не знайшли відхилень. Тестів більше не проводили.
Дев'ять років мати Луїзи, Леслі, намагалася завагітніти. Згодом познайомилася з гінекологом Патріком Стептоу та професором Робертом Едвардсом, які вивчали проблеми штучного запліднення. На той час у світі провели близько 60 процедур екстракорпорального запліднення. Усі невдалі.
Леслі наважилася на ЕКЗ. У листопаді 1977-го в неї вилучили яйцеклітину. Потім у лабораторії поєднали її зі спермою чоловіка. За кілька днів ембріон пересадили до матки.
Суспільство гостро відреагувало на народження Луїзи. Вважали, що маля не має душі. Однак обраний на папський престол кардинал Альбіно Лучані офіційно заявив: церква визнає таких немовлят.
6. 5-річна Ліна Медіна з Перу 14 травня 1939-го з допомогою кесаревого розтину народила здорового хлопчика. Відтоді дівчинку вважають наймолодшою матір'ю в історії.
За місяць до пологів Ліна поскаржилася матері, Вікторії Лосеї, на сильний біль у розпухлому животі. Батьки показали дівчинку місцевим знахарям. Ті припустили, що в дитини пухлина. Порадили звернутися до лікарів. Медики констатували сьомий місяць вагітності. Ліна народила хлопчика вагою 2,7 кг. Назвали Герардо на честь акушера, який приймав пологи.
Вагітність дитини лікарі пояснили передчасним статевим дозріванням. Уже в п'ять років її організм був цілком сформований. До чотирьох років у Ліни виросли груди, почалася менструація.
Батько Герардо досі залишається невідомим. Тоді за підозрою у зґвалтуванні затримали батька Ліни – Тібурело Медіну. Через відсутність доказів відпустили. Дівчинка свідчити не змогла. Фахівці кажуть, імовірно, взагалі не пам'ятає статевого контакту.
Подружжя Медіна виховувало Герардо як сина. Ліна вважала його братом. Правду дізналася, коли хлопчику виповнилося 10 років.
Коментарі