середа, 09 жовтня 2019 17:37

Ніхто не питає, а ким сьогодні є Наталка Полтавка

Найцікавіші події жовтня

19 вересня – 29 листопада

– Я писав любовну лірику, а на світ Божий лізло все, що сиділо в голові. Це і є таємний код, – каже лідер гурту "Бумбокс" 39-річний Андрій Хливнюк. Сьомий альбом "Таємний код: Рубікон" записували в Україні, Франції та США. Презентація перших семи пісень відбулася 12 вересня. Друга частина вийде в листопаді.

– Суспільство, друзі, колеги – увесь наш простір розділився на "свій – чужий". І спілкуючись навіть із близькими, доводиться переходити Рубікон. Це тепер назавжди в Україні? Чи це вікова штука, і просто зрілість гупає у двері? Чи так впливає суспільно-революційне життя, яке ми всі не можемо ігнорувати?

Всеукраїнський тур гурту "Бумбокс" на підтримку сьомого студійного альбому "Таємний код: Рубікон"

26 вересня – 6 жовтня

Автор: manhattanshort.com
  У французькій короткометражці ”Футбольний клуб Нефти” два брати з туніського села знаходять у пустелі віслюка в навушниках. Фільм увійшов до альманаху Мангеттенського кінофестивалю. Найкращу з 10 стрічок добірки визначають глядачі з усього світу
У французькій короткометражці ”Футбольний клуб Нефти” два брати з туніського села знаходять у пустелі віслюка в навушниках. Фільм увійшов до альманаху Мангеттенського кінофестивалю. Найкращу з 10 стрічок добірки визначають глядачі з усього світу

1250 заявок подали режисери із 70 країн на Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів. У фінальну добірку ввійшли 10 стрічок, що автоматично можуть претендувати на "Оскар".

Мангеттенський – найбільший у світі інтерактивний кінофестиваль. Охоплює понад 350 міст із різних країн. Переможця шляхом голосування після сеансу визначають глядачі. Захід покликаний шукати нові таланти. Вперше відбувся 1998-го в окрузі Мангеттен у Нью-Йорку. Цьогоріч українські глядачі утринадцяте зможуть приєднатися до міжнародної аудиторії у виборі найкращої короткометражки року.

Вихід у прокат альманаху Мангеттенського фестивалю короткометражних фільмів

4 жовтня

– "Охрана! Отмєна!" – фраза, що звучала на касі будь-якого супермаркету. Тепер деякі змінили цей вигук на "Охрана, ануляція", "Охрана, скасування". І навіть почали казати не "охрана", а "охорона", – каже співачка Jerry Heil, 23 роки.

Справжнє ім'я – Яна Шемаєва. В березні 2019-го виклала в мережу композицію, приспів якої звучить: "Охрана, отмєна. Він вночі назвав мене Лєна, а я не Лєна". Трек став вірусним. У соцмережах свій варіант пісні виклали Настя Каменських, Віра Брежнєва та інші представники українського шоу-бізнесу.

Перший сольний концерт Jerry Heil

19:00, Київ, Bel etage, вул. Шота Руставелі, 16А

4–5 жовтня

– Мене іноді питають, чому наші співаки не стають зірками на Заході? – каже гітарист Серго Чантурія, 63 роки.

– Українці намагаються "зідрати", а не дати своє. Байка про успіх Руслани – самопіар. Капіталістів же нічим не здивуєш. Якщо використовувати в народній музиці модні танцювальні мотиви чи якісь африканські інструменти, треба зв'язати все обертонами, тембрально, щоб усі інструменти підходили. Простий слухач цього не помічає, але професіонали чують.

22-й Український музичний ярмарок. Це єдина в країні виставка професійного звукового та світлового обладнання й музичних інструментів

11:00, Київ, Арт-завод Платформа, вул. Біломорська, 1

6–19 жовтня

"У пачках і військових черевиках із пофарбованими в білий колір обличчями йшли по сцені, немов завойовники, що крокують чужою територією. Вони дивно поводяться з інструментами: грають на скрипці, притискаючи її до стегна, а віолончель нахиляють під неймовірним кутом. Контрабасистка змушувала інструмент звучати, ляскаючи по ньому, а ударниця – тупала по педалі бас-барабана так, наче щоразу давила на ньому таргана", – написав The New York Times після виступу в Нью-Йорку, США, українського фрік-кабаре Dakh Daughters.

Перший концерт всеукраїнського туру Dakh Daughters

19:00, Івано-Франківськ, Драматичний театр ім. Івана Франка, вул. Незалежності, 42

7 жовтня – 4 листопада

– Покажемо світлу сторону The Hardkiss. Не космічну "Залізну ластівку", а живого, земного птаха. Це перевтілення, якого чекали від гурту, – каже лідерка гурту The Hardkiss Юлія Саніна, 28 років.

Уперше за сім років існування група виконає акустичну програму. Крім Києва, зіграє в Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Одесі, Миколаєві та Львові.

Перший концерт акустичного туру "Залізна ластівка" гурту The Hardkiss

7 жовтня, 19:00, Харків, ХАТОБ, вул. Сумська, 25

Автор: gtbf.com.ua
  Рок-мюзикл Got To Be Free  на основі однойменного музичного альбому розповідає про Революцію  гідності. ”Це не документальна історія, а емоційне відображення сутності сучасних українців”, –  каже автор пісень Володимир Лавренчук
Рок-мюзикл Got To Be Free на основі однойменного музичного альбому розповідає про Революцію гідності. ”Це не документальна історія, а емоційне відображення сутності сучасних українців”, – каже автор пісень Володимир Лавренчук

10 жовтня

Головну роль в історичному бойовику "Захар Беркут" за мотивами повісті Івана Франка зіграв американський актор 60-річний Роберт Патрік. Відомий роллю андроїда-вбивці Т-1000 у фантастичному бойовику "Термінатор-2: Судний день".

У стрічці знялися актори з України, Великої Британії, Монголії, Казахстану. Режисери – Ахтем Сеїтаблаєв та американець Джон Вінн. Фільмували в Карпатських горах і під Києвом.

Дія відбувається 1241 року. орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на шляху. Невелика громада карпатських мисливців під керівництвом старійшини Захара Беркута готується зупинити ворога, за сюжетом.

– Співпраця з американськими партнерами – це шанс розповісти світу неймовірну героїчну історію Франка. Показати красу українських Карпат. Дати можливість більше дізнатися про нашу історію, традиції, культуру, побут. Почути українську музику, – говорить Ахтем Сеїтаблаєв, 46 років. – У сценарії ми зберегли основні меседжі, закладені класиком, – ідеї громадянського суспільства, єднання, самовідданості та чесності.

Вихід у прокат фільму "Захар Беркут"

11 жовтня

2012-го український балет Foresight відкривав концерт світового турне американської r'n'b співачки Rihanna. За час існування колектив побував із гастролями у 26 країнах.

– Програма Foresight присвячена 13-річчю колективу. Це симбіоз танцювального мистецтва із цирковим, театральним і вокальним. А також із спеціально розробленими мультимедійними ефектами й унікальним голографічним шоу на 360 градусів, – розповідає засновник і керівник балету Ліна Верес.

Концерт театру танцю Foresight

20:00, Київ, Caribbean Club, вул. Симона Петлюри, 4

11–13 жовтня

– Кінець 1980-х – найкраще, що могло статися з тобою в юному віці, – каже письменник Сергій Жадан, 45 років. – Злам системи, поразка соцтабору, завершення холодної війни, розвал Радянського Союзу, постання, зрештою, української незалежності – революція особливо прекрасна, коли досягає успіху. І навіть обов'язкове нагадування, що її плодами скористаються негідники, не нівелює значення змін, що відбуваються, і процесів, які започатковуються. Нам – людям, які відчували на власній шкурі всі зміни й трансформації кінця 1980-х, пощастило. Перед нами впала стіна й неймовірно розширився обрій можливостей. І не пощастило, бо тепер за нас ніхто не відповідав. Далеко не всі змогли з цим упоратися.

Жадан буде одним із 72 спікерів міжнародного конгресу-бієнале "Перехід 1989". Дискусійна платформа присвячена аналізу культурного досвіду України та Європи за 30 років. Серед учасників заходу – митці, критики, менеджери, історики, культурологи, соціологи, філософи, дипломати.

Конгрес культури "Перехід 1989"

Львів, Термінал "1" Міжнародного аеропорту "Львів" ім. Данила Галицького, вул. Любінська, 168

26 жовтня

– Майдан – явище, про яке треба говорити, аналізувати, – каже актор Георгій Хостікоєв, 37 років. – Кремль і його прибічники роблять усе, щоб дискредитувати зміни в українському суспільстві. Сьогодні потрібні історії про Революцію гідності та війну на Донбасі. Але не на потребу часу, а від серця. Коли ти не можеш не зробити.

У рок-мюзиклі Got To Be Free режисера 65-річного Віталія Малахова Хостікоєв грає музиканта й активіста Івана. Під час Революції гідності зустрічає волонтерку Маланку. Завадити закоханим намагається тітушка, за сюжетом. Після Майдану Іван іде добровольцем на війну.

– Got To Be Free – це творчий погляд на доленосні події, – продовжує Хостікоєв. – Віддаємо шану тим, хто стояв на Майдані. Радіємо, що в нас є потяг до свободи. Наш твір світлий. Навіть трагічні події – через призму надії.

Рок-мюзикл "Got To Be Free, або Маєш бути вільним"

18:00, Київ, Київський академічний драматичний театр на Подолі, Андріївський узвіз, 20Б

26–27 жовтня

– Котляревський за значенням для нас – те саме, що Рабле для Франції чи Сервантес для Іспанії, – каже письменниця Оксана Забужко, 59 років. – Його 250-річчя мало відзначатися на національному рівні. Як це роблять європейські нації щодо "батьків-засновників" своїх літератур. Такі постаті належать до культурного паспорта, який країна пред'являє світові як частину своєї символічної біографії. Якщо ж нічого такого не пред'являє, то це означає epic fail її гуманітарної політики і смисловий вакуум влади. Але про це і писати, й читати вже нецікаво. Краще розгорніть "Наталку Полтавку" або "Москаля-чарівника". Ви здивуєтеся, наскільки це розкішні, живі, багатошарові й досі суперактуальні – навіть політично – тексти. І ще через 250 років Котляревського читатимуть.

Бідна селянська дівчина Наталка чекає коханого Петра. Пішов із села, і звісток від нього давно немає. До неї залицяється нелюбий їй возний. Хоче з нею одружитися, за сюжетом п'єси Котляревського.

– "Наталка Полтавка" продовжує шароварну традицію українського театру, і ніхто не питає, а ким є законсервована в сторіччях Наталка сьогодні, – говорить театральний блогер Сергій Винниченко. – Чи існує вона взагалі – це покірне та мовчазне дівча? У чому актуальність цього твору сьогодні, два століття потому?

Вистава "Наталка Полтавка.doc" режисерки 42-річної Олени Лазович присвячена пошуку національної та індивідуальної самоідентичності через архетип головної героїні в сучасному українському суспільстві. В основі драматургії – інтерв'ю з представниками різних соціальних і вікових груп мегаполісів, провінційних міст і сіл. Головну роль виконує акторка театру "Чорний квадрат" Дар'я Творонович.

Прем'єра вистави "Наталка Полтавка.doc" Київського академічного театру на Печерську

26 жовтня, 19:00, 27 жовтня, 12:00, Київ, Оперна студія Національної музичної академії України ім. Петра Чайковського, вул. Архітектора Городецького, 1–3/11

Зараз ви читаєте новину «Ніхто не питає, а ким сьогодні є Наталка Полтавка». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути