Четвер, 28 жовтня 2010 12:57

70 відсотків європейських чорноземів знаходяться в Україні

Леонід КОЗАЧЕНКО, 55 років, президент Української аграрної конфедерації:


Що сприяє розвитку сільського господарства в Україні

1. Висока родючість ґрунтів. В Україні знаходяться 70 відсотків чорноземів, які є на території Європи. Практично без мінеральних добрив можна отримати не гірші врожаї, ніж у більшості країн Європейського Союзу, у яких дуже бідна земля.

2. Сприятливі кліматичні умови. Тільки 15 відсотків ріллі треба обов'язково зрошувати. Решта територій, на яких вирощують сільськогосподарські культури, не потребують зрошення.

3. Успадковані традиції хліборобства.

4. Дешева робоча сила. За даними Держкомстату, у сільському господарстві зайняті 6 506 700 українців віком від 15 до 70 років. Середня місячна зарплата - 1372 гривні на кожного.

5. Розташування. Україну омивають моря, через неї проходять автомобільні шляхи та залізниці, які з'єднують Європу з Азією. Нашим сільським господарством зацікавилися країни Близького Сходу та Африки, бо дуже зручно везти продукцію.


Що заважає розвитку сільського господарства в Україні

1. Непрагматична аграрна політика, яка створює великі політичні ризики. Сільське господарство щороку недоотримує 25 мільярдів гривень - через заборону експорту збіжжя, перевантаження внутрішнього ринку, що призводить до зниження цін.

До того ж держава сприяє імпорту продовольства. Частково усунені митні податки, встановлені пільги по сплаті ПДВ при імпорті продовольства, не повертають податок на додану вартість при експорті продукції.

2. Не вистачає коштів для заміни сільськогосподарської техніки та обладнання. Інвестори не поспішають їх вкладати, бо не можуть управляти своїми ризиками в сучасних українських умовах.

3. Незавершеність земельної реформи. Відсутня публічна інформація про реєстрацією прав на землю. Немає законів, які створили би зрозумілі й прозорі умови для торгівлі землею. Якщо зараз селяни продадуть свої паї, вони віддадуть їх за безцінь. Спочатку треба навести лад із цінами на землю.

4. Відсталість українського аграрної науки від світової. Низька база підготовки кадрів для сільського господарства. Хоча за кількістю аграрних вузів займаємо перше місце в світі.

Зараз ви читаєте новину «70 відсотків європейських чорноземів знаходяться в Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 405
Голосування Чи можливий мир на Донбасі за "формулою Штайнмаєра" (вибори+відведення військ+амністія бойовиків+особливий статус Донбасу)?
  • Так, пора закінчувати війну любими способами
  • Ні, мир буде тільки після перемоги
  • Потрібно далі проводити переговори та залучити до них США
  • Війна в Україні закінчиться тільки після повернення Криму
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути
Погода