Ексклюзиви
пʼятниця, 05 жовтня 2018 18:12

ЗНО-2019: що нового підготували випускникам

ЗНО-2019: що нового підготували випускникам
Випускники з вадами зору зможуть скласти ЗНО. Фото: УЦОЯО

Сьогодні міністр освіти Лілія Гриневич затвердила дати складання ЗНО-2019. Підписала відповідний наказ.

Навчальний рік увійшов в активну фазу. Більшість випускників цікавляться змістом і процедурами зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

Gazeta.ua розібралася з головними нововведеннями і елементами.

Що нового

Випускники закладів професійно-технічної і вищої освіти обов'язково складатимуть ЗНО з української мови і математики чи історії України на вибір. У 2018 року для вказаної категорії осіб обов'язковою була лише українська мова.

Випускники з вадами зору зможуть скласти ЗНО з української мови і літератури, математики, історії України, біології. Завдання надрукують рельєфно-крапковим шрифтом Брайля.

Також 2019 року протестують технології для осіб із глибокими порушеннями зору. Використовуватимуть комп'ютерну техніку та спеціальні програмні засоби для сліпих і слабозорих людей. Апробацію проведуть під час додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології.

Випускники шкіл

Випускникам закладів загальної середньої освіти результати ЗНО з трьох навчальних предметів зарахують як результати державної підсумкової атестації. Обов'язково складатимуть українську мову і літературу, математику чи історію України на вибір, ще один предмет із переліку: історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мова.

Додаткового періоду для перереєстрації учасників тестування не буде

Учасники ЗНО національних меншин

Як і в минулі роки, за запитом учасників завдання сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики та хімії буде перекладено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською й угорською мовами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗНО з математики зроблять обов'язковим

Коли реєструватись

Реєструвати учасників ЗНО на 2019 рік почнуть 5 лютого. Здобувачі загальної середньої освіти реєструватимуться до 18 березня. Випускники минулих років до 25 березня 2019 року.

Не пізніше 30 квітня усі зареєстровані учасники отримають можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки. На них зазначать час і місце проведення кожного тесту.

Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього оцінювання окремих категорій осіб, які не матимуть можливості зареєструватись в основній період, зокрема, учасників АТО та осіб з непідконтрольних територій, триватиме з 3 до 20 травня. Додаткового періоду для перереєстрації учасників тестування не буде.

Інформацію про бали основної сесії тестування з усіх предметів розмістять на інформаційних сторінках учасників до 25 червня

Коли складатимуть іспити

Основна сесія стартуе 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 23 травня, з іспанської, німецької, французької мов - 27 травня, з англійської мови - 28 травня, з фізики - 30 травня. З історії України - 4 червня, з біології - 6 червня, з географії - 11 червня.

Коли повідомлять результати

Інформацію про бали основної сесії тестування з усіх предметів розмістять на інформаційних сторінках учасників до 25 червня 2019 року. Результати з математики, української мови і літератури та фізики буде обіцяють до 14 червня, з іноземних мов та біології - до 20 червня, з історії України, географії, хімії - до 25 червня.

У закордонних вузах навчаються майже 70 тис. українських студентів. За останні 10 років ця цифра зросла на 186%. Іноземні вузи обирають не тільки найкращі випускники українських шкіл, а й ті, хто не склав ЗНО.

Зараз ви читаєте новину «ЗНО-2019: що нового підготували випускникам». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3416
Голосування Якою має бути стипендія в університетах?
  • 830 грн, як зараз
  • як прожитковий мінімум 1228 грн
  • студентам не потрібна стипендія
  • лишити тільки для пільговиків
  • платити тільки відмінникам
Переглянути