Понад 16 тис. українських шкіл отримають "Зіркову абетку".
У ній популярні українці розшифрували алфавіт жестовою мовою, повідомили в Міністерстві освіти і Науки України. Відповідний меморандум Міносвіти підписало з громадською організацією "Відчуй".
"Щонайменше 223 тисяч людей спілкуються жестовою мовою. Це робить її однією із найвживаніших в Україні. Завдяки співпраці зможемо поширити цю інформацію в усіх школах України", – каже міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Офіційно абетку презентували сьогодні, 28 вересня в столичнму Мистецькому арсеналі.
Тридцять три зірки показали букви українського алфавіту мовою жестів.
У громадській організації виділили декілька причин, чому жестова мова привертає увагу і стає модною.
Повага до людей
Для когось це не вагома причина і кожен вирішує сам для себе. Але чим більше людей матимуть базові навички спілкування жестовою мовою, тим комфортнішим буде життя людей з вадами слуху.
Активізація моторики пальців позитивно впливає на весь організм
Стародавні китайці стверджували, що вправи для рук і пальців гармонізують тіло та розум, позитивно впливають на діяльність мозку. Існує прямий взаємозв'язок – що більше ми робимо дрібної роботи пальцями, то краще ми тренуємо мозок і тим ясніше стає свідомість. Тому фахівці радять займатися рукоділлям.
Новий метод тренування пам'яті
У процесі навчання треба запам'ятовувати багато інформації. Для жестової мови – так само. Це нова робота для мозку.
Нові відчуття
Жестова мова може відкрити новий світ, якого ви ніколи не торкалися. Це світ повної тиші. Це можливість зрозуміти тих, хто постійно живе там, де немає звуків.
Назви мов жестів створюються за територіальним принципом. Наприклад, в США, Великобританії та Австралії використовується не англійська, а американська, британська і австралійська жестові мови відповідно, до того ж вони не схожі один на одного.
Коментарі