1 млрд грн субвенції на Нову українську школу використали лише наполовину.
"Субвенцію, призначену на закупівлю парт, дидактичних матеріалів, комп'ютерів, зараз використали на 53,3 відсотки", - повідомила міністр освіти та науки Лілія Гриневич.
80% цих коштів спрямовані на закупівлю дидактичних матеріалів і меблі. 20% - на закупівлю комп'ютерного та мультимедійного обладнання для початкових класів. Крім державних коштів, гроші також виділяють із місцевих бюджетів.
"Більшу частину коштів для Нової української школи виділили з державного бюджету. Завдання місцевої влади полягає у їх ефективному і своєчасному використанні, а також частковому фінансуванні з місцевого бюджету. На місцях затягнули з тендерами, з підготовкою документації, розглядом заявок. Швидкість розподілення коштів та проведення тендерних процедур залежить від професійності і оперативності працівників відділів і управлінь освіти. Тендерні процедури за найбільш сприятливих умов тривають мінімум півтора місяці. Утім учасники тендерів, що програли, оскаржували рішення тендерних комітетів у судах. Це приводить до затримки і зриву закупівель", - розповідає Gazeta.ua юрист "Батьки SOS" Роман Бондаренко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи зобов'язані батьки здавати гроші на школу
Крім того, виробники меблів за короткі строки неспроможні виготовити необхідну кількість парт. Саме тому у деяких навчальних закладах діти почали навчання зі старими столами.
До кінця роки навчальні заклади забезпечать усім необхідним.
Школа фінансується з державного та місцевого бюджетів. З державного бюджету фінансується заробітна плата педагогічним працівникам і цільові стимулюючі субвенції. Наприклад, як кошти на Нову українську школу. Оплату технічного персоналу і решту видатків, які пов'язані з утриманням школи, фінансує місцевий бюджет.
Коментарі