Професор Гарвардської школи бізнесу Клейтон Крістенсен з колегами провів дослідження, яке стало в подальшому основою для книги "Зрив уроку". Фахівець з'ясував, що мотив усіх учнів у школах один - успіх. Успішними в шкільних стінах відчувають себе одиниці.
"Дуже важливі ті навички, які я називаю умовно підсвідомими. До них належить знання мов, заняття спортом, водіння автомобіля тощо. Це те, що назавжди залишається з людиною", - говорить Gazeta.ua психолог Дмитро Дудалов.
У школі питання про мотивацію є головним. Особливу тривогу викликають діти, які відчувають труднощі в спілкуванні з оточенням та батьками.
"Батькам варто звернути увагу на розвиток ініціативи та емоційного інтелекту дитини. Це допоможе їй самій мотивувати себе", - додає експерт.
Молодші школярі часто відчувають соціальні страхи, бояться здатися смішними або безглуздими, втратити довіру дорослих, не виправдати надій. Їм потрібно багато уваги та допомога батьків у вирішенні поставлених перед ними завдань, починаючи від навчання, закінчуючи встановленням дружніх стосунків у колективі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Забрали доньку зі школи, бо не вистачало часу на верхову їзду"
"Здатність керувати своєю увагою покаже, чи буде дитина успішною у житті. Це основна ознака сили волі", - говорить психолог.
Раніше стало відомо, що продуктивність читання у дітей дошкільного віку залежить від ДНК. Вплив генів на читання дослідили британські науковці з Королівського коледжу в Лондоні.
Коментарі