Завершується зовнішнє незалежне оцінювання учнів. Gazeta.ua цікавилася як проходить перевірка робіт у Вінницькому центрі оцінювання.
25 травня о 9.00 на другий поверх центру в супроводі охорони несуть 50 білих картонних контейнерів запечатаних жовтим скотчем та з численними штампами. Мають розміри трохи більші за аркуш А4.
"Тут роботи з географії учнів із Харківської, Сумської, Волинської, Запорізької областей та Криму. Де перевіряють Вінницьку область ми не знаємо. А запитувати у нас не заведено. Усі директори центрів оцінювання на період перевірки взагалі стараються не спілкуватися між собою", - розповідає директор центру Генадій Кузьменко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За 600 доларів обіцяють 200 балів на ЗНО
Контейнери ставлять на видному місці один на одного. Поступово розкривають та дістають звідти заклеєні пакети з роботами.
"Конверти заклеєні синьою смужкою, котра оброблена спеціальною хімічною речовиною. Коли конверт розкривають, смужка стає червоною. Це для того, щоб відкрити конверт і підмінити роботу за межами цієї кімнати було неможливо", - продовжує директор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 80% цьогорічних випускників записалися на ЗНО
У великій прямокутній кімнаті вісім столів та шафки для документів. На столах комп'ютери та сканери, що світяться червоною лазерною смужкою. За столами сидять по двоє. Один працівник розпаковує конверт, перераховує бланки, звіряє з протоколом та вносить дані в комп'ютер. Інший стежить за його роботою. Потім міняються місцями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На тестуванні з російської мови зафіксували низьку явку абітурієнтів
Всього є 38 працівників, які працюють у дві зміни з 9.00 по 18.00 год, щоб не втомлювалися.
"Дивіться, на кожній учнівській роботі наклеєний штрих-код, - говорить далі директор — оператор підносить штрих-кодом до сканера, щоб зареєструвати в базі даних. Так роблять із товарами в супермаркеті".
За роботою операторів спостерігають сім камер-відеоспостереження. В он-лайн режимі передають картинку столичному центру.
Зареєстровані роботи несуть у прозорому контейнері до великої машини, трохи схожої на принтер. Це — сканер, який зчитує всю інформацію з бланку . Працює зі швидкістю 120 учнівських робіт за хвилину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Результати ЗНО з'являться після 30 травня
"Часто батьки звинувачують нас, що ми переплутали роботу їхньої дитини з чужою. Був один хлопчик з Кам'янця-Подільського. Доказував, що він чудовий, а ми йому поламали долю. Замовили графологічну експертизу, й довели, що то його почерк. Комп'ютер не помиляється".
Наостанок спецпрограма обробляє тести й звіряє з правильними відповідями. Результати передаються швидкісним інтернетом на центральний сервер у Києві. Його охороняє СБУ.
"Тести перевіряє комп'ютер. Тільки роботи з української та іноземної мов — по дві людини. Якщо їхні бали не збігаються, перевіряє третій вчитель".
Інколи на тестуванні бувають незвичайні випадки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перед ЗНО треба буде пройти через металошукачі
"Два роки тому був випадок в Тульчині (райцентр на Вінниччині — ред.). Учень потрапив в 13 аудиторію й сів на 13 місце. Взяв із собою дві запасні ручки, але обидві перестали писати. Позичив у сусідки, але й та не писала. Потім ще одну позичив, ще. П'яту ручку йому позичила інструктор, але й та не хотіла писати в руках учня. Хлопець посоромився просити ще одну й почав тести не писати, а витискувати на папері. Сканер не міг таку роботу перевірити, бо там не було чорнила. Довелося перевірити вручну. Дитина набрала 160 балів", - згадує Геннадій Іванович.
Щороку 3% учнів подають апеляційні заяви, щоб їхні роботи перевірили ще раз. Але ще жоден учень не виграв апеляцію у комп'ютера.
З 1 червня на сайті ЗНО будуть з'являтися перші результати з хімії, російської мови, географії та математики.
Коментарі