Ексклюзиви
пʼятниця, 20 червня 2008 17:50

Микола Шматько ліпив Юлію Тимошенко з танцівниці (ФОТО)

Скульптор із Луганська 65-річний Микола Шматько вирізьбив мармурову статую прем"єр-міністра Юлії Тимошенко, 47 років. Назвав її "Українська Аврора". Заввишки фігура 160 см, зріст Юлії Володимирівни — 162 см. Скульптура зображує оголену жінку, мармуровий шалик трохи прикриває тіло спереду на стегнах, на шиї — разок намиста.

Шматько вирізьбив Тимошенко, бо вважає її  уособленням України.

— Чому оголена? У модних шмотках Тимошенко була б нецікава. Кожній людині кортить подивитися, як вона складена, яке в неї тіло, що за груди. У ній є свобода, краса, легкість і навіть вищість, — пояснює скульптор "ГПУ".

Чоловік переконаний, що нинішній прем"єр стане наступним президентом країни.

— Коли настав час Кучми, я побачив його уві сні — він спустився до мене в підвал. Я тоді сказав: буде Кучма. Його вибрали на другий термін. Президентом Америки буде Обама, а України — Юлія Тимошенко. Вона сильний і раціональний політик, колосальний гравець. Вона поведе народ значно вдаліше, ніж інші.

Розповідає, що був у Тимошенко "перед її засланням":

— Вона вирішила, що мені буде приємніше зустрітися не в офісі, а на її дачі. Ми бесідували три години. Я розповів їй, що Ющенко зрадить її. Коли показував свої ескізи, не втримав у руці. Листки віялом піднялись, а тоді впали. Юлія Володимирівна зупинила мене жестом і зібрала їх сама.

Робота Шматька віддалено нагадує обличчя Тимошенко. Фігура трохи непропорційна — довгий тулуб і короткуваті ноги. Та митець пояснює, що має право на власний погляд. Натурницею йому слугувала танцівниця. Майстер пропонує прем"єрці викупити скульптуру й виставити в одному із найкращих музеїв України. Статую оцінює в півмільйона доларів.

— Скульптура зовсім не схожа на Юлію Тимошенко. Та це навіть на краще, — ділиться враженнями депутатка від БЮТ 33-річна Наталія Королевська. — Непорядно зображати жінку оголеною, не спитавши в неї дозволу.

Один із київських скульпторів, член Спілки художників, на умовах анонімності зазначає:

— Микола Шматько — це Поярков найгіршого ґатунку. Бюст у скульптури наче з манекенів у магазині одягу. Портрет — рівня мультиплікаційного персонажа Масяні. Вуха схожі на розтягнутий вареник. Такі очі, ніс і губи навіть практиканти не роблять. Що це — Тимошенко, можна здогадатися лише з підпису та коси.

Торік Шматько вирізьбив 30-кілограмовий мармуровий бюст мільярдера Білла Ґейтса. Він складався як "кубикі рубика". Усередині заховав записку із проханням матеріально підтримати майстра. У грудні 2007-го українець повіз цю роботу на бієнале до Флоренції. Зустрітися з мільярдером йому не вдалося. Та Микола Гаврилович говорить, що по погруддя Ґейтса мають приїхати батько мільярдера або його дружина. На бієнале Шматька удостоїли ордена "Лоренцо Чудовий", який прирівнюють до Нобелівської премії.

Живе майстер у 3-поверховому особняку на околиці Луганська, в Татарському районі. На його будинку майорить український прапор. Шматькові допомагають двоє синів — 32-річний Андрій і 33-річний Рафаель, дружина Раїса, невістка. Микола Гаврилович має онуку.

— У світі мене добре знають, — каже він "ГПУ", показуючи колекцію скульптур у своєму будинку. Він одночасно слугує скульпторові галереєю. — А в Луганську за ці роки мою виставку відвідали лише 130 чоловік.

Микола Шматько створив 750 пам"ятників. 2004-го витесав із мармуру 4-метрову скульптуру Богородиці для Святогорської лаври, що на Донеччині. За це одержав орден Нестора Літописця ІІІ ступеня. Держава платить майстрові 480 грн пенсії. За композицію розп"яття Ісуса Христа для відбудованої церкви села Келеберда на Полтавщині із ним розплатилися "Мерседесом-320" за $110 тис.

Зараз ви читаєте новину «Микола Шматько ліпив Юлію Тимошенко з танцівниці (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути