Восени у США режисер Станіслав Сукненко, 62 роки, почне зйомки документального фільму "З України до Голлівуду". Картина розкаже історію американських акторів, режисерів і музикантів — вихідців з України.
— Матеріали збирав багато років. Зараз час, коли наша країна особливо цікава світу, — каже Станіслав Сукненко. — Українці багато зробили, аби Голлівуд сьогодні процвітав. Школа режисера єврейського походження з Тернопільщини Лі Страсберга випустила таких зірок, як Мерилін Монро, Джейн Фонда, Роберт де Ніро, Аль Пачино і багатьох інших.
Фільм буде побудований у вигляді щоденника 19-річної акторки, колишньої киянки Іванни Сахно.
— Покажемо хроніку: як вона потрапляє в Голлівуд, вивчає англійську, вчиться в школі Лі Страсберга, спілкується з агентами й колегами, ходить на кастинги. Іванна — розумна, а не "лялькова", яка хоче бути зіркою. Завжди пам'ятає, що вона — українка. Має одну бабцю в Криму, другу — в Західній Україні. Те, що відбувається на батьківщині — для неї дуже важливо. На кінофестивалі в Каннах вона вийшла на червону доріжку з плакатом на захист ув'язненого українського режисера Олега Сенцова.
Іванна — наш гід. Допомогла зустрічатися з теперішніми голлівудськими зірками, які народилися в Україні — Мілою Йовович, Мілою Куніс, Ольгою Куриленко. Також ходитиме Алеєю зірок у Лос-Анджелесі, буде шукати українців. Більшість із них адаптували прізвища на американський манір. Актор Джек Паланс, володар "Оскара-1992", насправді — Володимир Палагнюк. Киянка Ганна Фесак у 1930-х мала славу найстильнішої акторки Голлівуду. Відома під псевдо Анна Стен. З України походять режисери Анатоль Літвак, Едвард Дмитрик. Про Лі Страсбурга розповідатиме син і його численні учні. Але єдиний, хто в Голлівуді завжди наголошував, що він українець — актор Майк Мазуркі. Його справжнє прізвище — Мазуркевич.
Станіслав Сукненко веде перемовини про співпрацю з архівом Каліфорнійського університету Лос-Анджелеса та Британського кіноінституту.
— Хочемо показати фільм в американських університетах. Знаємо, хто з поляків — у Голлівуді, з німців, із французів, а з українцями — це біля пляма. Тому, американці, з якими спілкувалися, реагують дуже позитивно.
Проект "З України до Голлівуду" отримав від Держкіно 3 млн грн.
Коментарі