Бейсболіста Морріса Берга вербує служба розвідки США. Переконують спортсмена стати шпигуном. У розпалі Друга світова війна. Берг вирушає в нацистську Німеччину. Має вбити вченого Вернера Гейзенберга, який працює над озброєнням Третього рейху, за сюжетом фільму "Шпигунська гра". Йде в українському прокаті з 2 серпня.
Стрічку зняв австралійський режисер польського походження Бен Левін, 72 роки. Екранізував біографічну книжку американського письменника 55-річного Ніколаса Давідоффа.
— Морріс Берг народився в Нью-Йорку, але його сім'я емігрувала з України, — розповідає Ілля Дядик, 32 роки, програмний директор кінопрокатної компанії "Артхаус трафік". — У 7 років почав грати у бейсбол. Закінчив філологію Принстонського університету, де вивчив сім мов. Під час навчання грав за університетську команду. Згодом підписав контракт і став професійним бейсболістом. Американська розвідка помітила Берга, бо мав розумові здібності та фізичну силу, необхідні для розвідника. До війни їздив на змагання в Японію. Якось проник на дах лікарні, що була найвищою будівлею Токіо, знімав краєвиди на камеру. У кадр потрапили військово-морські верфі. Кажуть, на основі його відео американці спланували рейд Дуліттла — перший авіаналіт США на Японію.
Берг намагається з'ясувати, чи справді в Німеччині розробляють ядерну бомбу. Якщо так, то має викрасти креслення і вбити Гейзенберга — керівника наукової групи. Він — Нобелівський лауреат із фізики 1932 року. Німецька ядерна програма не мала успіху, тож шпигун залишає вченого живим.
— Після війни Берг продовжив працювати у ЦРУ, не повернувся до бейсболу, — каже Дядик. — У 1950-х покинув службу. Помер 70-річним, послизнувшись вдома. Його останні слова були: "Як зіграли "Метс"? (професійна бейсбольна команда з Нью-Йорка. — ГПУ).
Роль Морріса Берга виконав американський актор 49-річний Пол Радд.
Коментарі