четвер, 06 квітня 2006 17:35

Дружина польського міністра написала книжку про ГУЛАГ

Автор: фото: Олекса красний
  Енн Епплбом роздає автографи
Енн Епплбом роздає автографи

У вівторок в Українському домі американська журналістка Енн Епплбом, 41 рік, презентувала переклад своєї книжки "Історія ГУЛАГу". 2004 року Енн отримала за неї Пулітцерівську премію. Цю книжку вже переклали 25 мовами. Епплбом — американка, одружена з міністром оборони Польщі 43-річним Радеком Сікорським.

На презентацію Енн трохи спізнилася, зате прийшла в товаристві першої леді України Катерини Ющенко, 44 роки.

— Місіс президент запросила мене на ланч, через це ми трохи спізнилися, — виправдовується Енн.

У залі на двох жінок уже чекають посол США Джон Гербст, 53 роки, і дружина президента Грузії Сандра Елізабет Рулофс, 37 років. Трохи раніше, цього самого дня, Сандра теж презентувала в Києві свою книгу — "Розповідь ідеалістки".

— У Радянському Союзі діяло 476 систем, в кожній — від ста до тисячі таборів, — розповідає з трибуни Енн, підглядаючи в папірець і закладаючи за вухо волосся. — У Москві ув"язнені будували квартири, у Красноярську споруджували ядерні установки, в Центральній Азії розводили верблюдів і робили дитячі іграшки.

— Батька мого чоловіка, Андрія Ющенка, — додає до слів Енн пані Катерина, — у 14 років вислали на Біломорканал. А мого діда, Андрія Чумаченка, 1934-го повісили.

Катерина Ющенко читала "Історію ГУЛАГу" і англійською, і українською. Каже, що переклад дуже хороший. Здійснив його 34-річний Андрій Іщенко. На це пішов рік.

Президент Києво-Могилянської академії В"ячеслав Брюховецький, 58 років, розповідає, що обоє його дідів були репресовані.

Письменниця скаржиться, що в російських архівах протяги і холодно

— Пилип Горячківський будував Байкало-Амурську магістраль, а діда Ілька заслали до Сибіру.

Енн Епплбом закінчила Єльський університет в США, навчалася у Лондонській школі економіки і коледжі Святого Антонія в Оксфорді. Її журналістська кар"єра почалася 1988 року у Варшаві, куди Енн приїхала працювати кореспондентом британського тижневика "Економіст". Зараз вона — член редколегії газети "Вашингтон пост". Має двох синів: Олександра і Тадеуша. 1996-го написала першу книжку — "Між Сходом і Заходом", за яку отримала премію Адольфа Бентинка.

"Історію ГУЛАГу" вона писала шість років. Працювала у архіві Росії, використала матеріали архіву головуправління таборів, управління конвойних військ, сотні інтерв"ю колишніх в"язнів та наглядачів, 35 інтерв"ю взяла сама.

— У передмові письменниця скаржиться, що в російських архівах протяги і холодно, — сміється голова комітету архівів Геннадій Боряк, 49 років. — У нас немає протягів. На Заході стає популярною тема хрущовської доби, тож приїжджайте і працюйте!

Тим часом художник Геннадій Марченко робить замальовки — накидає пані Катерину, Джона Гербста і три портрети Епплбом.

У холі продають "Історію ГУЛАГу", на 511 сторінках, по 30 грн. За вечір розкупили більше ста примірників.

Зараз ви читаєте новину «Дружина польського міністра написала книжку про ГУЛАГ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути