Львів'янка Олена Вовк готує весною страви із листя шпинату. Ділиться трьома улюбленими рецептами.
Шпинатовий салат. 250 г листя шпинату чистить і промиває у холодній воді, видаляє корінці. Листя нарізує, додає подрібнену ріпчасту або зелену цибулю, кріп, листя м'яти, вичавлює сік із півлимона, заправляє рослинним маслом. Салат перемішує і прикрашає скибочками огірка, редиски.
Паста із шпинату та пармезану. Швидко і просто готувати. Можна додавати до спагетті або намазувати на грінки чи солоний крекер.
"Зваріть 400-500 грам шпинату у кількох літрах підсоленої води, відіжміть і наріжте. Наріжте цибулю дрібними кубиками. Розігрійте у сковорідці третину пачки вершкового масла, пропасеруйте у ньому цибулю і дрібно нарізані кілька зубчиків часнику, додайте шпинат і поставте на малий вогонь на 8-10 хв. Потім додайте півпачки жирної сметани. Ще потушкуйте 3-4 хвилини. Сто грамів італійського сиру "Пармезан" натріть на дрібну тертку. Всипте у готову пасту. Спочатку паста буде рідкою, коли охолоне — загусне. Підсмажені грінки намазую пастою, подаю гостям. Інколи на грінки кладу шматочок копченого лосося чи сьомги", - каже Олена.
Пиріг зі шпинату. 800 г свіжого шпинату перебрати, промити, залити підсоленим кип'ятком і залишити на 5хв. Запарений шпинат відцідити, подрібнити. Протушкувати у 30 грамах вершкового масла. 300 г шампіньйонів почистити, порізати скибочками і обсмажити у 30 грамах масла до готовності. Змішати шпинат, шампіньйони і 100 грам потертого твердого сиру — "Пармезану" чи "Російського". Готове листкове тісто розморозити і розділити навпіл. Половину тіста викласти на змащений лист, покрити його начинкою, а зверху викласти решту тіста.
Краї тіста скріпити, змастити поверхню пирога жовтком і випікати при 180 градусах до появи золотистої шкірочки. У пиріг можна додати варений лосось як начинку.
Шпинат – це джерело заліза. Особливо рекомендується жінкам, дітям і підліткам. Містить клітковину, калій, кальцій, фосфор, магній, натрій, залізо, цинк, манган, фтор, вітаміни С, В1, В2, В6, РР, Е, К, фолієву кислоту, провітамін А.
Коментарі