Сирники по праву можна вважати українським сніданком. Їх залюбки їдять не тільки дорослі, а й діти.
Як приготувати ідеальні сирники, які подають у ресторані, але можна приготувати у себе вдома. Такі, щоб не розтікались по сковорідці і мали чудову форму та смак, розповів кулінар Євген Клопотенко.
"Вони течуть у наших жилах і ніжно б'ються у наших серцях. Сирники. Сирничкииии. Одне слово — і рот стає вологим, а рецептори згадують цей кайф і загострюються в передчутті. Але це тільки якщо сирники — ідеальні. І якщо ви на цьому моменті подумали, що ідеал — недосяжний, то ні, тільки не з сирниками", - написав фуд-блогер на своїй сторінці в Instagram.
Здавалось би, така проста страва – сирники, але дуже часто не виходить. То розтечуться по пательні, то скоринка злізе, як перегортаєш на інший бік, то ніби й красивими вийшли, а всередині сирі. Але в мене для вас дуже хороші новини, бо я хочу поділитись з вами рецептом сирників, які завжди виходять. В чому секрет, спитаєте ви? Просто треба врахувати декілька деталей.
Який кисломолочний сир обрати
Для приготування сирників нам потрібен жирний кисломолочний сир – від 9%, можете брати фермерський, домашній та навіть безлактозний. Сир має бути не занадто вологим, тож якщо ви купили такий, в якому багато рідини, радимо відкинути його на друшляк з марлею, та трохи віджати.
Обирайте однорідний, мʼякий сир. За моїм досвідом сирники з твердого зернистого сиру не завжди виходять такими смачними, бо в структурі дуже відчуваються цілі зерна. Крім того, такі сирники не дуже зручно формувати, бо іноді вони розсипаються і доводиться додавати більше борошна. А це значить, що вони вже не будуть такими ніжними.
Поради з приготування сирників
Щоб сирники мали гарну структуру і вийшли смачними, необхідно ретельно перемішати сирну масу, щоб вона була більш-менш однорідною. Це можна робити виделкою, а ще краще за допомогою товкачки.
Ще один важливий момент – не додавайте занадто багато цукру, бо це може призвести до того, що скоринка на сирниках згорить раніше, ніж вони приготуються всередині. За цим рецептом сирники виходять в міру солодкими. Аж раптом ви полюбляєте більш солоденьке, просто додайте до них варення, мед або посипте цукровою пудрою при подачі.
Інгредієнти
400 г кисломолочного сиру 9%
1 яйце
3 ст. л. борошна (+додатково для паніровки)
3 ст. л. цукру
3-4 ст. л. соняшникової олії для смаження
10 г ванільного цукру
дрібка солі
Як приготувати:
Приготуйте тісто на сирники. Змішайте в мисці 400 г кисломолочного сиру, яйце, 3 ст. л. цукру, 10 г ванільного цукру та дрібку солі для балансу смаку.
Ретельно перемішайте виделкою або товкачкою до отримання однорідної маси.
Додайте до суміші 3 ст. л. пшеничного борошна з невеличкою гіркою та знову ретельно перемішайте ложкою, до утворення однорідної пластичної маси схожої на тісто. Для більш вологого сиру може знадобитись додаткова ложка борошна.
Сформуйте сирники. На дошку розпиліть трішки борошна. Змастіть руку невеличкою кількістю соняшникової олії, беріть трішки сирної маси, приблизно 50-60 г. Формуйте круглі сирники діаметром 4 см та висотою 2 см.
Викладіть на дошку, притрушену борошном так, щоб вони не торкалися один одного. Обваляйте сирники з усіх боків у борошні, це допоможе їм тримати форму. Розігрійте сковорідку з 3-4 ст. л. соняшникової олії на середньому вогні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пишний омлет з корисною начинкою: як приготувати найпростіший сніданок
Викладайте сирники та смажте до появи золотистої скоринки з обох боків. В мене пішло по 2 хвилини, а у вас може бути трішки по-іншому, все залежить від розміру та товщини сирників та інтенсивності нагріву.
Готові сирники викладіть на тарілку з паперовим рушником, щоб зайвий жир всотався.
Перекладіть ваші ідеальні сирники на тарілки та подавайте теплими. Вони чудові навіть без додатків, але ложка смачної густої сметани їм точно не завадить.
Якщо запекти їх 20 хвилин на 180 градусах - вийде ще краще.
На сніданок малюки часто відмовляються від манної каші. Але її можна подавати урізних варіаціях, а не просто сіра молочна кашка у тарілці.
Більш привабливого естетичного вигляду вона набуде, якщо її прикрасити фруктами чи просто запекти у формочках для кексів.
Коментарі