Страви італійської кухні набувають все більшої популярності серед українців. Вони мають вишуканий вигляд, але готуються просто. Смак італійської кухні не сплутаєш з жодним іншим.
Для самих італійців їжа – це свято життя. За трапезою вони можуть поводити години, насолоджуючись кожною стравою. Тут можна спробувати багато інших страв, крім пасти та піци, перед якими важко встояти.
1. Брускетта
Традиційна страва для підняття апетиту. Відмітна особливість брускетти від бутерброда або тосту в тому, що скибочки хліба попередньо обсушують до просмажування на грилі, решітці або на сковороді без олії.
У перекладі брускетта означає "запікати на вугіллі". Це підсушені на грилі або решітці шматочки хліба, натерті часником та збризнуті оливковою олією. А зверху викладають начинку – шинку, моцарелу, помідори, оливки та інше. Найпопулярніший вид брускетти – з помідорами та базиліком.
2. Лазанья
Це страва італійської кухні, приготована з шарів тіста разом із шарами помідорів, шпинату чи інших овочів. "Запіканка" підкорює поєднанням м'ясного томатного соусу болоньєзе і білого соусу бешамель. Завершення страві додає насичений смак пармезану.
Інгредієнти:
Листи для лазаньї — 1 уп.,
Фарш м'ясний — 500 г,
Цибуля — 2 шт.,
Морква — 1 шт.,
Помідор — 3 шт.,
Часник — 2 зубці,
Сир твердий — 300 г,
Молоко — 500 мл,
Масло — 30 г,
Борошно — 2 ст. л.
Приготування:
Цибулю та часник нарізати дрібними шматочками, моркву натерти на середній терці. Перемішати та злегка обсмажити.
Додати фарш і смажити до готовності.
Зняти шкірку з помідорів та перетворити їх на пюре за допомогою блендера. Залити фарш отриманим томатним соусом, додати сіль, перець та тушкувати 5-6 хв.
Розтопити вершкове масло в каструлі. Додати в нього борошно та трохи обсмажити. Обережно влити молоко, постійно помішуючи. Варити до загустіння.
На дно форми для запікання викласти трохи начинки, зверху листи лазаньї та знову шар начинки. Зверху полити молочним соусом. Викласти тертий сир рівномірним шаром.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корейська кухня дивує поєднаннями: три пікантні страви
Далі повторити шари: листи, начинка, соус, сир. Можна робити до шести шарів. Останній шар — листи з молочним соусом.
Запікати лазанью за температури 180°C 30 хв. За 10 хв. до готовності витягнути страву з духовки, присипати залишками тертого сиру та повернути страву назад у духовку.
3. Тірамісу
Це один з найпопулярніших десертів у світі. За традиційним рецептом він не випікається і зовсім не схожий на торт. Назва перекладається як "підійми мене нагору". Можливо, через високу калорійність.
Інгредієнти:
4 яйця,
100 г цукру,
500 г маскарпоне,
250 г печива "Савоярді" (приблизно 34 штуки),
350 мл кави,
2-3 ст. л. вина або коньяку.
Приготування:
Відокремити білки від жовтків. Жовтки розтерти з цукром. Додати маскарпоне.
Білки збити в міцну піну. Додати білки в жовтково-сирну масу. Акуратно перемішати.
Палички занурити в холодну каву швидким рухом, щоб вони не розмокнули.
У форму щільно викласти палички, змочені в каві. Викласти половину крему і розрівняти. На крем знову викласти палички, змочені в каві.
Поставити в холодильник на 5-6 год. Посипати через сито какао. Розрізати треба акуратно, оскільки десерт ніжний.
Японська кухня відома нам завдяки суші, історія яких налічує понад 1300 років. Та найпопулярнішими стравами країни Сонця, що сходить, є не тільки вони. Держава славиться безліччю цікавих супів, закусок і солодощів.
Коментарі