Для справжніх гурманів практично не існує шматочків сала, які непридатні в їжу. Навіть свиняча шкірка має своїх шанувальників.
Не варто просто так викидати свинячу шкірку, адже вона багата корисними мікроелементами та цінується за свої вітамінно-мінеральні властивості.
Що міститься в свинячій шкірці:
холін, РР, Н, Е, В1, В2, В5, В6, В9, В12. Також - мінерали фосфор, калій, сірка, хлор, натрій, магній, кальцій, залізо.
Що можна зробити зі свинячої шкіри
Навіть якщо ви ніколи не готували свинячі шкірки, не поспішайте їх викидати. Варто лише один раз спробувати рецепт і можливо вони стануть завсідниками на вашому столі. Кулінари знають масу рецептів, в яких використовуються свинячі шкірки. Їх, наприклад, використовують при приготуванні:
сальтисону;
холодцю;
хве;
закуски по-корейськи;
гострих страв в азіатському стилі;
чіпсів (смачно посмаживши з великою кількістю приправ).
Скільки за часом потрібно варити свинячу шкірку
Для приготування свинячої шкірки її спочатку потрібно відокремити від сала. Потім при необхідності прочистити, видалити забруднення. Потім свинячу шкірку розрізають на смужки шириною до 6 см. Закип'ятити каструлю зі шкірками, після чого воду злити. Далі - залийте шкірки чистим окропом, додайте лушпиння цибулі та варіть до двох годин для м'якості.
Свинячі шкірки - рецепт
Свинячі шкірки при необхідності потрібно обпалити на вогні. Потім їх вимочують у холодній воді, після чого очищають при необхідності. Потім гострим ножем знімається якомога більше сала, в тому числі й м'ясні прожилки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як краще готувати смалець та чим він корисний ‒ поради
Шкірки заливаємо водою і ставимо варитися як холодець до трьох-чотирьох годин з сіллю і спеціями. При закипанні знімаємо піну, закриваємо кришкою і зменшуємо вогонь. Можна додати спеції, цибулю і лавровий лист.
Після закінчення варіння даємо трохи охолонути шкіркам. Можна їх нарізати локшиною або згорнути рулетиками. Також можна додати часник або мелений перець. Сформований продукт ставимо під гніт і прибираємо в холодильник.
Сало використовують для приготування різних страв. Важливо, щоб воно було якісним і смачним.
Якість сала визначають за його щільністю, пружністю та товщиною.
Кілька порад, як придбати хороше сало, зібрала Gazeta.ua. За кольором сало повинно бути рівномірно світло-рожевим. Добре, коли є тонкий прошарок м'яса. Можна обирати сало за запахом.
Коментарі