Індійська кухня настільки ж різноманітна, як і її культура, географія та клімат. Рослинна їжа є основою раціону. Рис, кукурудза, дал, горох, сочевиця та інші бобові, овочі, а також коржики з нижчих сортів борошна - чапаті є її невіддільною частиною. Традиційну їжу беруть пальцями, правою рукою відламуючи шматочок чапаті й набираючи на нього рис з овочами або м'ясом.
Більшість індійців на півдні є вегетаріанцями, тому навчилися майстерно використовувати різноманітні прянощі. Найпопулярніші спеції: кмин, коріандр, куркума, кардамон, червоний і зелений чилі, кориця, шафран, гвоздика, мускатний горіх, імбир, аніс, кунжут, цибуля й часник. Найголовнішою традиційною приправою вважається гарам масала.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Королівська їжа вдома: три англійські страви, які вразять смаком кожного
Щодо напоїв, популярним є чай, який п'ють з гарячим молоком і спеціями, кава, сік манго й німбу панч, приготований із соку лимона й води.
Овочеве карі
Інгредієнти:
оливкова олія - 2 ст. л.
насіння гірчиці - 1 ч. л.
2 перці чилі
листя карі - жменя
2 цибулини
мелений коріандр - 1/2 ч. л.
зіра - дрібка
масала - 1/2 ч. л.
куркума - 1/4 ч. л.
порошок чілі - 1/4 ч. л.
6 помідорів
2 батати
2 картоплі
1 баклажан
кокосове молоко - 100 мл
стручкова квасолі - жменя
зелений горошок - жменя
баміі - жменя
морська сіль, перець - на смак
Приготування:
У сковороді розігріти оливкову олію і підсмажити насіння гірчиці 2-3 хв., поки не почнуть "стріляти". Додати перець чілі, листя карі, цибулю, коріандр, зіру, гарам масалу, куркуму й порошок чілі. Перемішати й готувати на середньому вогні, поки цибуля не стане м'якою. Додати подрібнені помідори. Приготований соус батат поєднати з картоплею і баклажанами. Влити кокосове молоко й продовжити варити до готовності овочів. Всипати квасолю, горошок і бамію. Приправити й готувати ще кілька хвилин, до готовності. Подати з рисом.
Чапаті
Інгредієнти:
борошно - 300 г
сіль - дрібка
олія - 1 ст. л.
масло - на смак
вода - 160 мл
Приготування:
Просіяти борошно в миску. Додати холодну воду й сіль, замісити м'яке, трохи липке тісто. Влити олію та повторно вимісити. Накрити тісто плівкою і залишити на 15-20 хв. Сформувати з тіста кульки розміром трохи менше за м'ячик для гольфу, занурити кожну в борошно. На присипаній борошном поверхні розкатати корж у тонкий круг діаметром 20 см. Смажити на сухій сковорідці із товстим дном 30 с., злегка змастити маслом та перевернути. Готові коржі подати теплими.
Чорнично-м'ятний лассі
Інгредієнти:
чорниця - 55 г
м'ята - 8-13 листків
йогурт - 120 мл
молоко - 60-120 мл
Приготування:
Перемолоти всі інгредієнти блендером, використовуючи спочатку тільки половину молока. Потім за необхідності долити ще, щоб напій набув бажаної консистенції. Прикрасити м'ятою.
Японська кухня відома нам завдяки суші, історія яких налічує понад 1300 років. Та найпопулярнішими стравами країни Сонця, що сходить, є не тільки вони. Держава славиться безліччю цікавих супів, закусок і солодощів. У порівнянні з іншими кухнями світу, ця майже позбавлена приправ. Базується на рисі, соєвих продуктах, рибі, морепродуктах, водоростях і овочах.
Коментарі