Хурма - справжня королева осінніх фруктів, яка приваблює своїм солодким смаком і яскравим кольором.
Проте не кожен знає, як правильно обрати стиглу та соковиту хурму, щоб уникнути терпкості, або як краще її вживати, щоб отримати максимум користі й задоволення. Розкриваємо секрети вибору та споживання цього осіннього делікатесу.
Види хурми
Хурма фуйю має плоске дно та круглу форму і схожа на помаранчеві помідори. Її шкірка хрустка і пружна при дозріванні, і фрукт найкраще вживати в сирому вигляді. Через це ви часто знайдете хурму в рецептах, таких як салати, або очищеними і нарізаними і вживаними як яблуко, сказала дієтологиня Меггі Мун, пише EatingWell.
Хурма хатія червонувато-помаранчева і довгаста. Стигла хурма хатія повністю м'яка і має тонку шкірку. Незрілі хатії терпкі через наявність танінів, зазначила Мун.
Як вибрати хурму
Коли справа доходить до покупки будь-якого виду хурми, шукайте фрукт з гладкою, яскраво-жовтогарячою шкіркою, без порізів або м'яких плям. У хатії вона повинна бути м'якою.
Хурма хатія цінується за її неймовірно м'яку текстуру та медово-солодкий смак. Дайте фрукту дозріти до повної м'якості. Видаліть верхнє листя, стебло і серцевину, потім розріжте навпіл від стебла до кінчика. М'якуш можна вичерпати ложкою і з'їсти сирою.
Як їсти хурму
Зазвичай хурму люблять їсти сирою або додавати у фруктовий салат.
"Якщо у вас тверда хурма, очистіть шкірку і тонко наріжте плід упоперек, щоб розкрити чудову центральну форму зірки", - зазначила Мун.
Для стиглої повністю розм'якшеної хатії Мун пропонує розрізати її навпіл, вийняти м'якоть і насолоджуватися нею прямо ложкою. Або використовувати її як начинку для млинців, йогурту, сиру або пісної свинини, рекомендує вона.
Хатія також підходить для випікання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'ять обов'язкових фруктів, які повинні бути у раціоні чоловіка та жінки взимку
Користь хурми
Хурма сповнена поживних речовин. Варто згадати танін хурми, сказала експерт зі здорового способу життя Вікі Шанта Ретельні. Танін хурми - це поліфенол з антиоксидантними властивостями. Ці таніни, які надають фруктам в'яжучі властивості, також можуть чинити протизапальну, антибактеріальну та противірусну дію.
Хурма також багата на клітковину, 6 грамів на один (170-грамовий) фрукт, що робить її відмінною їжею для здоров'я травної системи та серця. Фрукт також є добрим джерелом вітаміну С, необхідної поживної речовини для імунітету та здоров'я кишечника. І, нарешті, вона сповнена вітаміну А, який може покращити резистентність до інсуліну.
З приходом холодів настав сезон хурми, яка відзначається своєю користю. Щоб купити солодкий запашний плід, треба знати декілька секретів.
Якщо хурма м'яка, значить і солодка. Це одне з основних правил. Твердий плід буде ще й терпким.Якщо хурма терпка і не дуже солодка, покладіть плід на пів години в морозильну камеру. Хурма стане м'якшою, солодшою, а терпкість зникне.
Коментарі