За минулий рік в Україні з'явилося багато кондитерських новинок. Деякі були запозичені в інших країнах, а деякі створені тут. Завдяки їм змінюється українська кухня. Gazeta.ua зробила підбірку десертів, які стали українськими за 2016 рік.
1. Архітектурні тістечка
Харків'янка Дінара Каско вперше в світі поєднала сучасну архітектуру та кулінарні десерти. Її за кордоном преса прозвала "сенсацією кулінарії".
Кожен торт спочатку моделюється на комп'ютері. Потім форма роздруковується на 3D-принтері, шліфується, відливається з силікону і заповнюється їстівними інгредієнтами. Не менш ексклюзивні і начинки. У їх складі, наприклад, желе з гуави, лаймове крем-брюле, шоколадні муси з меренгою, збитий ганаш і хрусткі шари з какао-бобами.
Кулінар збирає всі тістечка за одною схемою. Спочатку пече бісквіт та готує желе. Воно лежить заморожене у холодильнику. Готує крем-мус. Збирає торти вниз головою. У форму закладає спочатку крем, потім желе і бісквіт. Таким десертам потрібна глибока заморозка. Ставить на ніч у морозилку при температурі -26 градусів. Десерт може зберігатися до 3 діб в холодильнику, в морозильнику до місяця.
Тістечко "Шар. Куб. Трикутник" складається з 3 частин. Кругле тістечко стоїть всередині прозорого квадрату з ізомальту. Це різновид цукру. Його розсипають на деко між двома сіліконовими ковриками. В духовці він тане і стає схожим на лід. За смаком як льодяник півник на паличці. Потім стінки клеять у квадрат. Трикутники роблять з червоного шоколаду. Для цього білий фарбують барвником. Куб і трикутник - це декор. Ви його знімаєте і їсте тістечко. Всередині - шоколадний бісквіт, конфі з чорної смородини та лохини, мус з карамелізованим шоколадом.
2. Дзеркальна глазур
Зараз в кулінарії на піку популярності - дзеркальна глазур, якою прикрашають торти. Складається враження, що вони покриті глянцевою фарбою. Завдяки цій глазурі торти не залишаються непоміченими.
Здається, приготувати таке диво в домашніх умовах неможливо. Але знаючи технологічні прийоми і "формулу" інгредієнтів, це цілком реально.
Варто знати, що дзеркальна глазур підходить тільки для покриття муссових десертів. Тільки вони можуть мати абсолютно гладку поверхню для досягнення потрібного ефекту блиску і дзеркальності.
Ця глазур має провести ніч в холодильнику під харчовою плівкою. Покривати нею десерти легше, ніж мастикою, яку потрібно розкачувати як тісто. Глазур варто просто вилити на виріб і почекати, щоб він висох.
3. Французькі макаруни
Маленькі круглі тістечка з мигдалевим присмаком стали улюбленими ласощами в усьому світі. Україна не є вийнятком. Тут їх дуже полюбили і навчилися самі готувати. Вони бувають різних кольорів та з різними начинками.
На перший погляд здається, що готувати макаруни дуже просто. Просто збити білки з цукровою пудрою, змішати з мигдальним борошном та викласти кружечками на деко. Це далеко не так. Мигдальне печиво вийде, тільки якщо строго дотримуватися рецептури.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іноземні страви, які за роки незалежності полюбились українцям
Також важливо вміти красиво подати макаруни. Дизайнери для них навіть вигадують спеціальні підставки.
У домашніх умовах для макарунів краще підібрати тарілки незвичайної форми. До того ж ряд печива повинен лежати по химерному вигині чи нестандартній лінії.
У Франції упаковка макарунів це витрів мистецтва. Коробочку перев'язують стрічками і бантами. Це невід'ємна частина тістечок.
4. Великі еклери
Цьогоріч з'явився новий вид десертів - великі еклери. Вони, на відміну від звичних, за розміром нагадують булочку для хот-догу.
Такими вперше їх зробив французький кондитер Крістоф Адам. Він вирішив змінити традиційне уявлення людей про еклери і створив серію барвистих десертів, які стали справжнім витвором мистецтва. Вони вирізняються з-поміж інших десертів яскравими кольорами і незвичайними начинками.
Вони можуть бути давандовими, фісташковими, трояндовими, трюфельними, з солодкою м'ятою або солоної карамеллю.
Кожен може підібрати за власним смаком.
5. Незвичайне варення
Коментарі