вівторок, 29 листопада 2011 10:15

Молодше покоління міцніше тримається європейського вектора

 

Українці більше підтримують євроінтеграційний напрям української політики, аніж курс на приєднання до Митного союзу за участю Росії, Білорусі та Казахстану. Це підтверджують результати соціологічного опитування, яке на початку жовтня провів Центр Разумкова.

— Зовнішньополітичні очікування зміцнюються в бік Європи. Ця тенденція наростатиме за рахунок Центральної України, — коментує директор фонду "Демократичні ініціативи" соціолог Ірина Бекешкіна, 59 років. — Цей регіон не поляризований політично так, як решта. Його досі важко описати єдиною категорією, за кого він. Історично склалося, що така неоднорідність дозволяє жителям цього регіону визначати долю всіх виборів в Україні.

Якщо глянути на вікову структуру опитування, то побачимо, що молодше покоління міцніше тримається європейського вектора. У представників старшого покоління домінує погляд у бік євразійських структур. Група середнього віку розділена майже порівну, люди вагаються. У найближчі роки прихильників напрямку євроінтеграції більшатиме, бо в життя заходитимуть молодші покоління, а старше — відходитиме.

На результати опитування сьогодні має великий вплив пропаганда. Влада майже порівну говорить і про євроінтеграцію, і про шлях у Митний союз. Але є речі, які люди оцінюють за власною кишенею. Можна скільки завгодно переконувати в незворотності курсу на реформи, але якщо люди не відчують на собі успішності перетворень, марна справа промивати мізки.

Зараз ви читаєте новину «Молодше покоління міцніше тримається європейського вектора». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути