6 грудня у Черкасах оголосили про початок епідемії грипу. Закрили школу №29, по кілька класів у школах №15, 31, 32. Заступник мера, лікар-епідеміолог Любов Майборода, 52 роки, таке рішення спеціальної комісії вважає передчасним:
— Рівень захворюваності в Черкасах підвищився на 13 відстоків. Це один з найнижчих показників в Україні. І цей рівень захворюваності має сезонний характер. Тому вважаю, що введення режиму епідемії в місті було передчасним. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я цьогоріч захворюваність буде менша, і ми повинні пам'ятати уроки минулого року. Тоді безпідставно оголошували епідемії декілька разів, і в нас діти по 2–3 тижні не ходили в школи. А потім не мали канікул, займалися по шість днів на тиждень. Було по вісім уроків щодня.
1 грудня мер Черкас 43-річний Сергій Одарич зробив щеплення від грипу. Таку процедуру проходить протягом шести років. Каже, що відтоді жодного разу не хворів.
— З'ясував, що лише двоє працівників міськвиконкому отримали щеплення від грипу, — каже Сергій Олегович. — Тому на власному прикладі вирішив показати, що це безпечно.
Одарич скидає піджак і закочує рукав сорочки.
— Пригадую 2005 рік, коли був спалах епідемії грипу, мені жалілися багато директорів підприємств, що в них половина робітників хворіють і немає кому працювати, — згадує. — Натомість у мене на деревообробному комбінаті тоді хворіли лише приблизно 10 відсотків працюючих. І це завдяки тому, що заздалегідь усім зробили щеплення. Аналогічну практику з вакцинації робочих застосовували й на заводі "Темп".
— Люди, що пройшли вакцинацію, рідше хворіють або переносять захворювання легше, — стверджує виконувач обов'язків начальника управління охорони здоров'я Департаменту міськвиконкому Борис Нескромний. — Щеплення уже пройшли 120 осіб із так званої групи ризику — лікарі, працівники приймальних відділень лікарень і міськвиконкому. Упаковка вакцини коштує 70 гривень. На щеплення загалом виділили 42 тисячі гривень.
Коментарі