Четвер, 21 серпня 2008 20:55

Олександр Гавриленко везе до Києва тисячу кактусів

Автор: фото: Олена ЛІЛА
  Олександр Гавриленко понад 20 років вирощує кактуси. За пакетик із насінням може заплатити 5 доларів
Олександр Гавриленко понад 20 років вирощує кактуси. За пакетик із насінням може заплатити 5 доларів

На виставці в Києві з нагоди Дня Незалежності України 37-річний черкасець Олександр Гавриленко представить колекцію кактусів — понад тисячу видів. Чоловік має 10 тисяч горщиків цих рослин двох тисяч різновидів.

Збирати кактуси Олександр розпочав у дитинстві із братом-близнюком.

— У нас був сусід Сашко, який навчав усьому гарному — грати на гітарі, кактуси збирати, — розповідає Олександр. — У радянські часи ця рослина була рідкістю. Ми ходили попід вікна, дивилися, у кого стоїть кактус. Просили, щоб продали нам. Мама підтримувала, а батькові було байдуже. Перший кактус купили на базарі за 2 рублі.

Раніше Гавриленко працював оператором на котельні. Як одружився, розпочав займатися кактусами професійно. Купує їх на виставках. Через Інтернет замовляє насіння в Німеччині, Чехії, Голландії, США. Пакетик із 10–20 насінинами коштує до $5.

— Рослини біркую, веду посівний зошит. Поливаю дощовою водою, бо вона не залужує землю, — продовжує чоловік. — Раніше кактуси зимували в хаті. Тепер будуть у теплиці. Їм вистачає 8–10 градусів тепла.

Олександр співає на весіллях. Одружений, має 5-місячного сина. Каже, задля диплому вивчився на слюсаря.

— Якби був час і можливість щодня виїжджати на базар, то мав би тисяч дві, — каже чоловік. — А так машину дорого наймати. Ще й міліція ганяє.

Виставка триватиме п"ять днів у парку Слави на Співочому полі столиці.

Зараз ви читаєте новину «Олександр Гавриленко везе до Києва тисячу кактусів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода