— Із 1 квітня квартплата зросла на 30 відсотків. До нового тарифу включать витрати на ремонт кожного комунального будинку, — розповідає Павло Карась, 33 роки, директор департаменту економічної політики й розвитку міськвиконкому.
Як обраховували квартплату?
— Уперше рішенням міськвиконкому затвердили конкретний перелік поточного ремонту кожного будинку цього року. Протягом року Служби утримання будинків зобов'язані виконати роботи, виписані у дефектному акті. Інакше квартплату повністю перерахуємо й повернемо мешканцям гроші. Контролювати якість виконання робіт будуть пожильці: старший будинку чи група жителів підписуватимуть акти виконаних робіт. Ознайомитися з дефектними актами по кожній будівлі й дізнатися, що працівники СУБів мають відремонтувати у вашому домі, можна на сайті міської ради. Дві послуги служби з технічних причин не надаватимуть. Вони не поливатимуть газони, тому що будинки не обладнані системою поливу. І не перевірятимуть лічильники води у квартирах. У СУБів немає бази цих пристроїв.
Чи означає це, що квартплату переглядатимуть щороку?
— Так. Тариф змінюватимуть щороку залежно від необхідності поточних ремонтів. Якщо обсяг робіт буде менший, то й тариф знижуватимуть, і навпаки. У розцінки не закладали премії працівникам СУБів і додаткові зарплати. З часом преміювання буде можливе лише за наднормової праці. Найбільше на підвищення вартості квартплати вплинуло зростання мінімальної заробітної плати із 525 гривень, закладених у минулому тарифі, до 960. А також збільшення вартості електроенергії та паливно-мастильних матеріалів. Нова квартплата буде діяти до кінця вересня. До цього часу зміниться розмір мінімальної зарплати. Із жовтня затвердять нові тарифи.
Які ще нововведення в розрахунках?
— Із 1 березня із загального тарифу виокремили плату за вивезення сміття. На цю послугу формують окрему квитанцію. Нарахування також роблять по-новому: замість розрахунку на квадратний метр тепер рахують на одного мешканця — 5,82 гривні на місяць.
Коментарі