Мешканці будинку №190 на вул. Хрещатик у Черкасах не можуть спокійно спати через шум трансформаторної підстанції. Восени енергетики збільшили її потужність.
46-річний Олег Наказний веде у свою трикімнатну квартиру на другому поверсі. Його житло розташоване над підстанцією. У під'їзді будинку гуде.
— Це нічого. Бо зараз шумно на вулиці. А якби ви почули, як воно гуде вночі. Кажуть, що таких будинків у місті лише два. Другий десь на Смілянській. Але в нашому трансформатор потужніший. Коли міняли, ми й не знали, що матимемо такі проблеми. Санстанція зробила висновок, що напруженість електромагнітного поля в моїй квартирі норму перевищує в чотири рази, — Наказний показує документ міської санітарно-епідеміологічної станції.
Напроти у квартирі №4 мешкає 71-річна Тамара Шевченко.
— Моя квартира кутова і то гуде, що нерви не витримують, — відчиняє двері до ванної. — Послухайте, геть і тут чути. Приїжджали якісь робочі, щось у підстанції робили, щоб менша вібрація була. Та тільки це ніякого результату не дало.
Із під'їзду у сорочці, спортивних штанях і капцях виходить старший будинку Віктор Корябкін, 60 років. Показує смугу пошкодженого асфальту від трансформаторної підстанції до новозбудованого двоповерхового приміщення.
— Оце є причиною. Там знаходяться різні фірми. Вони прорили траншею й проклали кабель. Підключилися до нашої підстанції. Потужність знизилася. У нас та й у них, мабуть, вибивало пробки. Техніка не справлялася з перепадами напруги. Кажуть, що вони заплатили енергетикам і ті додали потужності. Я спати не можу, хоч у мене й кутова кімната. Покладу голову на подушку, а вона буквально трясеться. По-друге, нерви не витримують. Ну, можна день не поспати, два. Але п'ятий місяць, ви мене вибачте.
Мешканці стверджують, що кілька сімей з будинку виїхали. Хто на дачу, хто до родичів. Показують на вікна без штор.
— Он на другому поверсі сусіднього під'їзду купили квартиру, то так і не живуть. А на п'ятому з дитиною три місяці як з'їхали кудись, — каже Віктор Корябкін.
Черкаська санстанція листа з приписом направила до адміністрації "Черкасиобленерго". Вимагають зменшити вплив підстанції на мешканців чи винести її за межі будинку.
— Донедавна у нас таких підстанцій було багато. І це відповідало колишнім нормативам. Люди жили з цим роками. Це ж не Чорнобиль. Підстанції поступово переміщуємо за територію будинку. Щодо цієї, то зараз йде узгодження проектної документації. Воно вимагає два-три місяці. Так що до кінця року цю проблему теж вирішимо, — запевняє 47-річний Сергій Шевченко, директор міських електромереж.
Коментарі