Черкасцю 29-річному Дмитру Матвєєву дружина подарувала на день народження пітона.
Матвєєви живуть у 4-кімнатній квартирі на вул. Благовісній. Піднімаюся на четвертий поверх. Зустрічає Дмитро. Він у чорній футболці й джинсах. Проводить до квартири. Показує на стілець, просить сідати.
Запитую, де ви тримаєте свого пітона.
— У вас за спиною тераріум, оберніться й побачите, — каже.
Встаю якомога повільніше. Відійшовши на кілька метрів, обертаюся. Вдивляюся в скляний тераріум, крім дерев'яної колоди, нічого не бачу.
— Так ось же ж він, — каже Дмитро. Бере невелику, розміром із вужа змію. — Це Коля. Йому тільки чотири місяці. Відверто кажучи, я мріяв про великого павука, але потім мені пояснили, що абсолютно всі павуки — отруйні. Навіть домашні, що мух ловлять. Якщо серйозний павук укусить — можна півроку прохворіти.
Пітона Дмитрові привезли з Харкова.
— У нас був вибір: або купити 1,5-метрового жовто-салатового старого пітона, або молодого. Ми вибрали друге, — розповідає. — Особливих турбот не маємо. Раз на два тижні згодовую йому мишу. Купую в зоомагазині. Як підросте, треба буде думати про кроликів і морських свинок.
Пітони живуть від 60 до 90 років. Досягають 2 м завдовжки.
Дмитро каже, що цікавість до змій і павуків у нього з'явилася нещодавно.
— Котів усе життя не любив. А з собаками багато мороки. Щодня треба вигулювати. А тут дав мишу — і два тижні про улюбленця не згадуєш.
Сусідам про своє захоплення Дмитро Матвєєв не розповідає.
— Навіщо людям зайвий раз нервувати?
Хижих риб астронотусів тримає в квартирі на вул. Гагаріна в Черкасах 29-річний Назар Стеблина. Вартість однієї рибини — 200 євро.
— Ця риба набагато агресивніша, ніж піранья. На "Ютубі" є відео, де в акваріум із двома астронотусами і вісьмома піраньями кидають щура. Астронотуси легко відбивають здобич у піраній і за півхвилини розривають гризуна.
Назар живе у двокімнатній квартирі на 10-му поверсі панельного будинку. У великій кімнаті стоять два акваріуми. У більшому, на 360 л, плавають двоє астронотусів темно-коричневого кольору із золотистими боками, а також кілька цихлозом — хижих риб яскраво-рожевого кольору. Усі 20–25 см завдовжки.
— Дивіться, які вони агресивні, — опускає у воду вказівний палець. До нього миттєво підпливають астронотуси. — Як зазіваєшся, можуть відкусити. Мають ряд гострих зубів.
Назар годує рибу креветками й кальмарами. Купує їх у супермаркетах. Каже, що на місяць вистачає 2 кг.
— Любов'ю до хижих риб мене "заразив" товариш із Криму. Зараз він живе у Вінниці. У нього колекція набагато більша. Я свою теж розширятиму.
В акваріумі на 40 л плавають кілька дрібних риб.
— Це теж хижаки з родини цихлідів. Я їх боюся вкидати до великого акваріума, бо астронотуси з'їдять.
У великому акваріумі астронотуси й цихлозоми поділили територію. Кожна рибина має свій куток. Під час нересту інколи влаштовують бої.
— Кидалися одне на одного сильно. Піднімали хмари пилу, — розповідає.
Температура води в акваріумі повинна бути 23–27°С.
— У Дніпро випускати їх не збираюся, — сміється Назар. — Не для того я за кожну рибину такі гроші платив. Та й не впевнений, що в такій брудній воді вони житимуть. А якщо й виживуть, то тільки до зими. Тоді переохолонуть і загинуть.
Річковою рибою годувати хижаків Назар не пробував.
— Звісно, я можу купити їм річкового карася, щоб вони його розірвали. Але той може занести в акваріум якусь хворобу. Креветки в цьому плані надійніші.
Назар Стеблина виховує двох дітей — 10-річну Ірину й 4-місячну Софію. Каже, що за них не боїться.
— Іра знає, що пальці в акваріум опускати не можна. А Софійка ще не знає, але знатиме.
Коментарі