Людмила Осауленко, 22 роки, підприємець із Тального:
— Хоч і далеко живу від залізничної станції, але завжди можу передбачити погоду за звуком потяга. Якщо надворі мороз стоїть, або ж улітку тепла погода, то звуку проходящого потяга майже не чути. Зате на відлигу його чути дуже ясно, ніби за вікном їде. Ця прикмета ніколи не підводить — 100 процентів буде якась ляпка з неба.
Катерина Ткаченко, 67 років, пенсіонерка з Чигирина:
— Визначаю погоду за допомогою цибулі й солі. 13 січня ввечері розрізаю на дві частини велику обчищену цибулину. З кожної половини виймаю по шість чашечок. Нічого страшного, якщо будуть і невеличкі. Розкладаю їх у ряд по місяцях, починаючи з січня. Потім у них насипаю сіль, знову ж так по черзі, як ідуть місяці. Піднос із цибулею ставлю в прохолодне місце. Уранці сіль покаже, яким буде рік. У деяких "чашечках" вранці буде повно води, у якихось сіль буде трохи вологою або зовсім сухою. Відповідно такими ж будуть і місяці.
Петро Паєвський, 60 років, заступник міського голови Умані:
— У прикмети вірю з дитинства. З 24 грудня починаю слідкувати за погодою. І так 12 днів. Погода кожного дня визначає певний місяць. Приміром, який був день 24 грудня, таким буде і січень, 25 грудня — лютий і так далі. Мій прогноз не помиляється.
Якщо півні спiвають, буде вiдлига
Андрій Гуглик, 50 років, приватний нотаріус із Черкас:— Якщо приміром уночі був іній — сніг скоро не випаде. Якщо іній густо вкриває дерева — це до морозу. Вітер із півночі — до великих і затяжних холодів. Грім взимку вказує, що незабаром будуть сильні морози. У дитинстві чув від старих людей прикмету: коли восени горіхів багато, а грибів у лісах мало — зима буде сніжною і суворою. Цього року — навпаки: грибів було багато, а от горіхів вродило менше, ніж зазвичай. Отже перезимуємо без великих холодів та снігу.
Марія Гладка, 72 роки, пенсіонерка із Золотоноші:
— Найкращі синоптики — птахи. Ще моя баба казала, якщо сорока лiтає поблизу житла й лiзе пiд дах — буде завiрюха. Це ж саме можна сказати і про синиць. Ворони збираються великими зграями і кричать — на ясну погоду і мороз. Голуб, вiдпочиваючи, ховає нiжку в пiр"я, — чекай рiзкого похолодання. А от якщо півні спiвають, буде вiдлига.
Коментарі