"Зруйновані зуби лікарі переважно ладнають класичним способом — пломбують. Але при цьому не відновлюється точний прикус і попередні нерівності зуба. Тоді він перестає виконувати свою основну функцію — перетирання їжі, — розповів кореспонденту "Газети по-українськи" львівський стоматолог Олег Берег, 32 роки. — Плоскі пломби мнуть, тиснуть, а не розтирають харчі"
Лікар пропонує пацієнтам керамічні вкладки.
Лікар бере гіпсову модель щелепи. Такий відбиток знімає в пацієнта за 10 хв. Зубний технік у лабораторії виготовляє вкладку для зуба. На гіпсовій моделі він може продивитися зуби з усіх боків, чого не зробить лікар у роті пацієнта. Таким чином його вкладка відтворює точну копію поверхні анатомічного зуба.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чоловік робить фотографії камерою, вмонтованою в рот
З одного зліпка можна зробити вкладки на кілька зубів і потім за один візит до стоматолога їх вставити. На встановлення 10 вкладок піде 3 год. Цього часу не вистачить на встановлення 10 пломб, каже лікар. Вкладка міцно прикріплюється до зуба спеціальною речовиною.
Природний прикус втрачається і при протезуванні. Тому пропонують протези теж робити на вкладках, замість коронок. На опорні зуби ставлять не коронки, а вкладки. І на них вішають штучний зуб. Тканини сусідніх зубів втрачаються не більш як 10 відсотків. Вони залишаються "живі".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молочні зуби чистять без пасти
Готові вкладки мають вигляд нерівних шматків зуба, колір — природної емалі. Можна підбирати не лише колір, але і ступінь прозорості зубів кожної людини.
На жаль, зубні вкладки протипоказані при крихкій емалі чи нестачі кальцію, зазначив стоматолог.
Коментарі