Мовний закон Ківалова – Колісниченка фактично почав агітаційну компанію по виборах до парламенту до її офіційного початку. Кожна політична сила отримала козир для агітації на своєму електоральному полі. Що за таких умов треба робити? Виїжджати з Києва і агітувати в регіонах — це був би найкращий крок для людей, які вдають, що люблять Україну чи Росію. Мовний закон - це імпульс, який струснув психологію громадян. Після цього не можна говорити, що ми розходимось з-під Українського дому чи згортаємо акцію навіть тоді, коли всі розходяться і згортаються.
Треба переносити ці емоції на області, де можна отримати найбільше вигоди від накрученості суспільства. Треба нагнітання. У Києві зараз воно вже неможливо, але в інших міста - так. Це ніби психологічна естафета: треба її передавати в регіони, бо в іншому випадку три місяці мовне питання не протримається і не дасть бажаного ефекту.
Проросійський сегмент тісний, але насичений фінансами і просто побудований. Він структурований так само, як велике індустріальне підприємство. Партійна лінія витримана незалежно - чи це "регіонали" чи комуністи. Простіше кажучи: начальство-інженери-робітники. Партії не по сучасному, але все ж працюють.
Проукраїнський електорат інерційний та роздроблений. Там все ще залишаються старі партії й політики. Рух, Українська народна партія, Конгрес українських націоналістів та "Наша Україна" вже мають тільки одне - назву, але ще на щось сподіваються. Але по суті у них нема підтримки, хоч електорат на цьому векторі сьогодні найбільш мобілізований. Тому якщо зараз хтось вистрибне, то саме на правому фланзі. Не дарма ж Кличко набирає вже 15 відсотків. Це означає, що йде перегрупування. І воно відбувається саме в проукраїнського електорату. Завдання політиків - це перегрупування перетворити на реальну політику - склад наступного парламенту. Саме тому з мовним питання треба їхати в україномовні регіони і Кличку, і Яценюку.
Партія регіонів сильна, доки сидить на територіальній ніші. Але коли явище виходить на загальноукраїнський рівень, то у неї проблеми. Їй ніби треба тримати свого виборця, але водночас потрібно не мобілізувати чужого. Робити водночас у них це не виходить. У даній ситуації для "регіоналів" розумним буде їхати у свої області, що вони й роблять, і розказувати там про досягнення.
Закон про мови ніхто не буде протягувати. "Регіонам" треба психологічна встряска. Зараз вони все рахують. Якщо внаслідок цієї встряски буде більше мінусів, то нічого вони не протягуватимуть. Цей закон - повстання Партії регіонів проти Януковича. Тільки ж ніхто вам відкрито цього не скаже.
Комментарии
81Международные наблюдатели могут быть эффективным средством по срыву запланированных властью фальсификаций
То, что в Марселе прошёл саммит, свидетельствует, что Европа зашевилилась, и очень обеспокоена событиями в Украине.
То, что в Марселе прошёл саммит, свидетельствует, что Европа зашевилилась, и очень обеспокоена событиями в Украине.
Дуже правильно робить Наливайченко, що проводить міжнародні зустрічі та здобуває союзників на Заході.
Що значить " прислати "СВОIХ" людей?Яких таких СВОIХ? Ющенко вже запрошував 3000 грузиняк в якостi спотерiгачiв на минулих виборах... Адже спостерiгачi i так прибудуть.Щось цей бувший КГБiст не того...(з 1991 по 1993 р. навчався Академii зовнiшньоi розвiдки РФ (пiсля смертi Ю.Андропова -" Краснознаменный институт КГБ СССР").
Налевайченко, уйди и непозорся, твоё место невполитике.
Наша украина , тебе что мало нашей Украины.ВСРАЛИСЬ.
УКРАИНЦЫ ЗА УМНУЮ КРИТИЧЕСКУЮ ВЛАСТь И ЭТО НАЛИВАЙЧЕНКО
"Наша Украина" просит Европу прислать своих людей на выборы-2012, т.к. граждане Украины уже отказываются голосовать за эту т.н. политбезсилу