Німецьким увченим вперше вдалося одержати потомство від миші, заплідненої сперматозоїдами, одержаними в лабораторних умовах з ембріональних стовбурних клітин.
Досягнення дослідників з університету Геттінгена відкриває шлях для розробки принципово нових методик лікування чоловічого безпліддя. Звіт про експеримент опубліковалив журналі Developmental Cell.
В ході експерименту, проведеного групою дослідників під керівництвом професора Каріма Найернії, з ембріона миші, вік якого складав декілька днів, були витягнуті і розмножені в in vitro неспеціалізовані стовбурні клітини. Потім із загальної маси клітин вчені виділили клітки-попередниці сперматозоїдів – так звані стовбурні клітини сперматогонії. Запліднивши вирощеними з них сперматозоїдами яйцеклітину миші, вчені одержали ембріони, які потім були імплантовані в матку самки. Таким чином отримали 7 дитинчат миші, 6 з яких дожили до дорослого віку.
- Нам вперше вдалося створити життя за допомогою штучної сперми, - заявив професор Найернія. За словами професора, результати експерименту відкривають шлях для розробки нових методів лікування чоловічого безпліддя. Наприклад, в майбутньому сперму страждаючих безпліддям чоловіків можна буде одержувати з їх власних стовбурних клітин.
Проте на даному етапі застосування подібних технологій в медицині залишається справою далекого майбутнього. Річ у тому, що одержані в результаті експерименту новонароджені миші страждали численними дефектами розвитку і жили значно менше, в порівнянні з нормальними особами свого виду. З"ясування і усунення причин відхилень в розвитку може зайняти багато років, повідомляють MED Новости.
Комментарии