Ексклюзивы
суббота, 14 апреля 2012 11:45
Євген Захаров
Євген Захаров
Голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини, співголова Харківської правозахисної групи

Занадто багато людей в Україні потрапляє за ґрати

Пенітенціарна служба та керівництво Лук'янівського СІЗО намагаються знівелювати фільм журналіста Костянтина Усова "Тюрма №1". Кажуть, що кадри змонтовані і 90 відсотків показаних фактів не відповідають дійсності. Але ж це реальні зйомки в Лук'янівці, і далеко не всі жахіття показані.

Для мене усі оприлюднені факти були відомі й раніше, окрім аналізу грибка на стінах і води, яку вживають ув'язнені. І такий стан речей не тільки у Лук'янівському СІЗО, а й усіх інших подібних закладах. Система страшенно недофінансована, навіть виділених з бюджету коштів недостатньо, а вони отримують лише половину.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Прокуратура не будет возбуждать дело против Усова за фильм о СИЗО

Тому погана їжа, недостатнє медичне обслуговування, мізерна зарплатня у співробітників, яким не виплачують надбавки. Через це вони йдуть на незаконні дії, проносять в камери мобільні телефони та інші недозволені речі, щоб на цьому щось заробити.

Працівники СІЗО змушені виконувати те, що їм нав'язують. Вони не можуть вплинути на долю тих, кого позбавили волі під час слідства. А таких у нас значно більше, ніж в інших країнах. Загалом у СІЗО в Україні перебувають біля 40 тисяч громадян. При цьому завжди 5-6 таких закладів по країні переповнені. У тій же Лук'янівці 2950 місць, а ув'язнених — більше 4000. У деяких камерах люди сплять по черзі. Я бачив камери на 30 чоловік, де перебувало 70.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Утверждение УПК является незаконным - Захаров

Вважаю, що саме такі фільми спрямовані проти закритості, яка існує у кримінально-виконавчій системі — СІЗО і колоніях. Таке журналістське розслідування дуже важливе для суспільства. Завдяки тому, що ця закритість долається, щось усе-таки змінюється на краще. Після розголосу, який зробив цей фільм, фінансування СІЗО збільшили, виділили додаткові кошти на ремонт, видаляють грибок зі стін.

Але один телефільм не може переламати ситуацію. Хоча для кардинальних змін у системі покарань не варто будувати нові СІЗО і колонії. Треба просто менше саджати. Необхідно змінити систему кримінальної юстиції, зокрема, удосконалити законодавство щодо попереднього слідства і ув'язнення.

У нас занадто багато людей потрапляє за ґрати. Новий Кримінально-процесуальний кодекс частково цю проблему вирішує — кількість населення СІЗО має зменшитися на 30 відсотків.

Сейчас вы читаете новость «Занадто багато людей в Україні потрапляє за ґрати». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

8

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосов: 1
Голосование Как вы обустраиваете быт в условиях отключения электроэнергии
  • Приобрели дополнительное оборудование для жилья для энергонезависимости
  • Подбираем оборудование и готовимся к покупке
  • Нет средств на такое, эти приборы слишком дорогие
  • Есть фонари и павербанки для зарядки гаджетов, нас это устраивает
  • Уверены, что неудобства временные и вскоре правительство решит проблему нехватки электроэнергии.
  • Наше жилище со светом, потому что мы на одной линии с объектом критической инфраструктуры
  • Ваш вариант
Просмотреть