среда, 16 ноября 2011 11:39

Молодшому сину Януковича треба змінити ім'я

 

9129 українців протягом січня–червня 2011 року за власним бажанням змінили імена та прізвища.

Це дані Державної реєстраційної служби. Торік таких було 17 682. Найбільше на Донеччині – 1503, Львівщині – 1261, Дніпропетровщині – 1175 та в столиці – 1384. Із 2009 року зберігається тенденція до змін прізвищ та імен на іноземні й подвійні

Борис ХІГІР, 69 років, доктор психологічних наук, академік Міжнародної академії інфор­матизації. Автор 46 книжок. ­Понад 30 років вивчає вплив імені, прізвища та по батькові на характер і долю людини:

– Найголовніший фактор, що впливає на кожного, – по батькові, без батька не народилася б жодна людина. Прізвище – це рід. Якщо жінка зі складним характером бере прізвище чоловіка, її вдача не покращиться. А от зі зміною імені людина стає іншою за характером, поведінкою, ставленням до світу.

Для правильного вибору імені слід враховувати по батькові та місяць народження. Кожне ім'я має звукове забарвлення. Дитина щодня чує цей набір звуків, і це впливає на неї емоційно, на мозок, визначає поведінку.

Немає поганих імен, є невдало дібрані. Те саме одному корисне, а іншому шкодить.

Не можна називати дитину на честь батька. З такими людьми часто трапляються нещастя. Актор Сергій Сергійович Бод­ров – загинув. Джон Кеннеді­-молодший – розбився над морем. У моїх книжках є сотні таких прикладів.

На честь діда називати теж не варто. Радянському акторові Андрієві Миронову дали ім'я діда по материнській лінії, і він помер молодий. Онук Микити Сергійовича Хрущова, якого кликали так само, рано помер. Актриса Людмила Гурченко дала онукові ім'я Марк – так звали її батька. У 16 років він загинув від передозування наркотиків. Такі люди притягують до себе нещасні випадки. Це стосується й молодшого сина президента Януковича – Віктора Вікторовича. Якщо він не змінить ім'я, то велика ймовірність, що загине в автокатастрофі.

Мені треба три тижні, щоб правильно підібрати ім'я. Будь-­яка несумісність може призвести до внутрішньої дисгармонії, спотворення звукового ряду. І врешті – до розладу фізичного та інтелектуального розвитку. ­Вивчаю все – ім'я, по батькові, місяць народження. Від останнього залежить темперамент. Січневі поступливіші, а грудневі та лютневі – вперті, кар'єристи, йдуть по трупах. Дітям, народженим у грудні й лютому, намагаюся давати спокійні імена – Олексій, Михайло, Андрій. Грудневу дівчинку ніколи не пораджу кликати Аллою, бо вона буде ще емоційніша. Народжені влітку зазвичай рухливі й чутливі. Їм пасують імена Едуард, Дмитро, Костянтин, Ігор. Весняні діти – обережні, нерішучі, егоїстичні й схильні до самозамилування. Осінні – запальні, але швидко відходять.

Вивчав, як імена пов'язані з криміналом. Зараз найбільш кримінальне, за статистикою, – і в Росії, і в Україні – ім'я Сергій. Із 100 Сергіїв 80, за моїми підрахунками, – люди зі злочинними нахилами. У 1960­х найчастіше носіями агресії були Володимири, Миколи, Анатолії.

Коли людина змінює ім'я, старе більше не впливатиме на неї, воно йде зі свідомості. Але не варто чекати негайних змін. Мають минути хоча б два­три роки.

Не рекомендую брати й давати подвійні імена. Вони загрожують роздвоєнням свідомості, супереч­ливістю бажань, намірів.

Сейчас вы читаете новость «Молодшому сину Януковича треба змінити ім'я». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

14

Оставлять комментарии могут лишь авторизированные пользователи

Погода