Ексклюзивы
пятница, 16 ноября 2012 16:17

Не кожен селянин може працювати до 65 років. Треба зменшити пенсійний вік - експерт

Для того, аби щось зробити на селі, його треба знати, розуміти, відчувати. Дуже актуальне сьогодні питання води. Через погодні умови, що склалися, у багатьох областях пусті криниці. Потрібно робити серйозну державну програму "вода для села". Сьогодні світ практично не користується криницями, скрізь свердловини. А у нас свердловин майже нема. Друге — це газифікація населених пунктів і дороги. У дороги треба вкладати. Від держави лунали обіцянки про централізовані вкладення, збільшення акцизного збору. Коштів зібрали більше, але доріг не стало. Бо районні автодори стали якимись вторинними, третинними.

У селі значно більшою повинна бути роль громад та громадських організацій. Вони мають приймати рішення чи вигідна їй та чи інша пропозиція держави. У місті Ладижин Вінницької області коли зрозуміли, що з проведенням медичної реформи у лікарні нестане родильного та хірургічного відділень, громада на неї не погодилась. Від цього усі лише виграли.

Автор: Фото: mukachevo.net
 

Є ще одна проблема, яку всі замовчують - це маленькі віддалені депресивні села. Їх одиниці, але вони є. І тут має бути тільки державна підтримка. Якщо у віддалене село не ходить автобус, повинні бути державні програми, які фінансували б цей маршрут. Насправді це копійки, а не мільярди чи мільйони гривень. Але люди у таких селах обділені навіть цим. Допомогти їм може лише держава і вона зобов'язана це зробити.

Я проти продажу землі. Весь світ працює на оренді і це всіх влаштовує. У 1991 році я потрапив на стажування у США. У фермера було 200 га своєї землі, а 200 в оренді. Я питаю його: "Пол, а чому ти не купуєш тих 200 гектарів, які орендуєш, вони ж продаються?" Він каже: "так, продаються. Але навіщо? Я за ці гроші краще куплю нового комбайна". Ця тема сьогодні цікава купці людей, які хочуть на ній заробити. Що справді нам потрібно — так це новий земельний кадастр, повторна оцінка землі. Нинішня не відповідає її якості. Одна і та сама земля у різних регіонах по різному оцінена. І цим обділені дуже багато людей. Ціна землі значно вища тієї, яку ми маємо на сьогодні з усіма коефіцієнтами. Також потрібно збільшувати орендну плату за користування землею.

ДИСКУСІЯ: Колгоспи однозначно не потрібні, а земля має продаватися

На селі потрібно повернутися до того пенсійного віку, який був до цього. Він був правильно прорахований. Не кожна людина в селі сьогодні може пропрацювати до 60-65 років. Створіть такі умови, щоб людина у такому віці могла бути працездатною, тоді проблем нема.

Микола КУЧЕР, директор аграрної компанії "Зернопродукт", кандидат сільськогосподарських наук

Сейчас вы читаете новость «Не кожен селянин може працювати до 65 років. Треба зменшити пенсійний вік - експерт». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

5

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосов: 8642
Голосование На какую помощь от Европы и мира Украине следует рассчитывать после войны?
  • Польша обещает "план Маршалла" – большую программу финансовой поддержки
  • Списание всех долгов по внешним кредитам
  • Все средства от конфискации имущества и ресурсов РФ в мире
  • Помощи не будет. Ограничатся поддержкой беженцев
  • Мне безразлично
Просмотреть