Відповідь "свободофобам" щодо Покрови
Щорічно українські націоналісти і просто люди з патріотичними переконаннями святкують день створення УПА і день козацтва, який припадає на одне з найбільших релігійних свят – Покрова Пресвятої Богородиці.
Традицію проводити масовий марш УПА в Києві було започатковано у 2005 році. Відтоді разом зі зміною політичних поглядів людей змінювались і прапори організацій, які були присутні на святі. Так, вже з 2008 року кількість прапорів ВО "Свобода" перевищувала кількість прапорів всіх інших націоналістичних та патріотичних організацій, разом узятих. Очевидно, що якби не було людей, які підтримують цю політичну силу, не було б і прапорів.
Незважаючи на всі побоювання, відзначення Покрови цього року пройшло консолідовано з усіма націоналістичними та патріотичними силами Києва. Так, вранці націоналісти організували панахиду за загиблими героями, а вже по обіді "Свобода", КУН, УНА-УНСО та інші організації провели багатотисячний Марш. За різними оцінками ЗМІ, в ньому взяли участь від 8 до 12 тисяч осіб. Як і кожного року, тенденція збереглася: на Марш приходять все більше людей, особливо молоді.
На жаль, цьогорічне свято всіляко намагалися і намагаються дискредитувати різноманітні маргінальні діячі, які наче в унісон заявили: "Покрову монополізувала "Свобода", тому я на свято не прийду". Цілком можливо, що у багатьох із них грають особисті незадоволені амбіції, адже ще недавно вони оббивали пороги офісів "Свободи" з надією кудись "пройти" без докладання великих зусиль.
Але на такі закиди просто необхідно відповідати, адже подібні заяви, очевидно, відбивають бажання йти на Марш не в однієї патріотичної людини.
Прикладом таких "закликів" є допис Миколи Малухи у його авторській колонці (http://ut.net.ua/Columns/50/32904). З огляду на те, що всі "аргументи" "свободофобів" майже тотожні, на прикладі цього матеріалу можна чітко показати надуманість звинувачень.
Отже, відповімо тезово:
- так, на даний момент "Свобода" єдина здатна вивести на вулиці безоплатно тисячі прихильників націоналістичних ідей. Крім Покрови, є і багато інших знаменних дат, наприклад, щорічно 1 січня, в день народження Степана Бандери, на вулиці також виходять тисячі киян; можливо, їх дещо менше, ніж на 14 жовтня, але ж варто враховувати погоду та післясвятковий відпочинок. А тепер згадайте, скільки останнім часом виводили для відстоювання власних ідей (або хоча б рятування своїх лідерів) чи то "Батьківщина", чи то "Фронт Змін", не кажучи вже про "Удар".
- "Свобода" нікого не відтісняла від святкування Покрови. Нагадую, що напередодні Покрови було створено комітет організації свята, що складався з представників практично усіх патріотичних організацій Києва, а перед Маршем були виступи не тільки представників "Свободи" – від КУНу виступав Степан Брацюнь, від УНА-УНСО – Ігор Мазур, від "Батьківщини" – Юрій Одарченко. Крім цього, були присутні прапори й інших громадських та політичних організацій.
- щодо "безглуздих крокувань": "Студентська Свобода", як минулого, так і цього року, напередодні 14 жовтня відвідує ветеранів УПА, що живуть на Київщині, крім того, збирає кошти на медикаменти та інші речі першої необхідності для ветеранів. Так, цього року лише в Києві було зібрано 5400 гривень (http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/024955/). Також перед маршем виступав ветеран УПА Теодор Дячун.
- щодо партійних прапорів, то їх, звісно ж, більше за державні та червоно-чорні з декількох причин: людей, які підтримують "Свободу" і вважають себе націоналістами, щороку більшає, відповідно, більше і прапорів. У 20-му сторіччі борці за Україну не цуралася свого червоно-чорного стягу, й так само ми, свободівці, несемо й будемо нести свій прапор повсюди, адже, він не заплямований, і люди не цураються його нести, на відміну від прапорів інших партій.
Отже, як бачимо, закиди пана Малухи та інших є цілком безпідставними та спрямовані лише на те, щоб люди не святкували справді національне свято. Та, незважаючи на це, люди йдуть на Марш, щороку їх більше, до свята долучаються все більше партій та громадських організацій. А головне –подібні акції відбуваються не тільки в Києві і Галичині, але й на сході України. Хоча в Донецьку намагання націоналістів провести Марш закінчилось масовими затриманнями правоохоронними органами, це не зупинило націоналістичну молодь, яка креативно перейменувала одну з вулиць Донецька на вулицю "Героїв УПА". Поки що неофіційно, але лише поки що.









